DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
Bergama BİLSEM’de 177 öğrenci eğitim alıyor

Bergama BİLSEM’de 177 öğrenci eğitim alıyor

ABONE OL
Eylül 25, 2023 12:49
Bergama BİLSEM’de 177 öğrenci eğitim alıyor
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni eğitim ve öğretim yılında eğitime başlayan Bergama Bilim ve Sanat Eğitim Merkezinde, 177 öğrenci okullarına ek olarak eğitim alıyor.

Özel ve üstün yetenekli çocukların yetenekli oldukları alanları fark etmeleri ve yetenekleri istikâmetinde gelişebilmeleri amacıyla kurulan Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) sayesinde çocuklar, farklı merkezlere gitmek zorunda kalmadan eğitim görüyor. Aileleri de maddi ve manevi külfetten kurtaran merkezin Bergama’da kurulmasıyla, İzmir’deki Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin sayısı 11’e çıktı. Bireysel yeteneklere sahip öğrencilerin potansiyelini değerlendirmek üzere özel müfredat hazırlayan BİLSEM’in Bergama’da açılmasıyla, yıllardır gerek Aliağa, gerekse İzmir’deki Bilim ve Sanat Merkezlerine gitmek zorunda kalan çocuklarda rahat nefes aldı.

Öte yandan Bergama Belediyesi, atıl durumda olan binanın tadilatını üstlendi. Çocukların için tüm projelerin öne çekildiğini belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Çocuklarımızın ve vatandaşımızın refahının artacağı tüm projelere destek veriyoruz. Tarih ve kültür kenti Bergama’mızda üstün yetenekli öğrencilerimizin başka ilçelere ve İzmir il merkezine gitmesi kabul edebileceğimiz bir durum değildi. Dünyayı saran salgından sonra başlatabildiğimiz projeyi Milli Eğitim Bakanlığımızın desteği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Bergama Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde başlattık. 2022-2023 eğitim ve öğretim dönemine yetişen projede, atıl durumda kalan birçok eksiği bulunan binanın tadilatını üstlenerek hayata geçirdik. Bugün bu merkezde farklı alanlarda 17 öğretmenimizden 177 üstün yetenekli öğrencimizin eğitim alması, bizim buna katkı sunmamız bizi ve halkımızı oldukça sevindiriyor. Her bir insanımız doğuştan gelen farklı yeteneklerle mücehhez kılınmıştır, BİLSEM ile üstün yetenekli bireylerin yeteneklerini keşfetmek, ülkemize ve toplumumuza katkı sağladığını görmek ziyadesiyle mutlu ediyor. Çocuklarımızın Bergama’da eğitim almasıyla hem çocuklarımıza vakit kazandırıyoruz hem ailelerin maddi manevi külfetlerini azaltıyoruz. Bergama’mızda böyle bir eğitim merkezi kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, geleceğe katkı sunan tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli