DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
Denizli’de Kur’an kursu öğrencileri ve çocuklara milli değerler anlatıldı

Denizli’de Kur’an kursu öğrencileri ve çocuklara milli değerler anlatıldı

ABONE OL
Ağustos 22, 2023 11:07
Denizli’de Kur’an kursu öğrencileri ve çocuklara milli değerler anlatıldı
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Çocuk Dergisi Denizli Temsilciliği, Denizli sınırları içerisinde bulunan bazı camileri, Kur’an kursları ve sünnet çocuklarını ziyaret ederek milli ve manevi değerleri anlattı.

Cami, Kur’an kursu ve sünnet çocuklarını ziyaret eden Denizli Temsilcisi Ekrem Çetin, “Çocuklarımızın milli ve manevi değerlere bağlı yetişmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu yaz tatilinde, çocuklarını gerek Çınar Kitap Kahveye gerekse camilerimize ve Kur’an kurslarına göndererek onları Kur’an’la buluşturan ailelere çok çok teşekkür ediyoruz. İslam, hayatın merkezine mabet ve mescidi yerleştirerek cami merkezli bir medeniyet kurmuştur. Peygamber efendimiz, Medine’ye hicret ettiğinde ilk olarak Kuba’da mescit inşa etti. Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve Ahiret gününe iman eden, namaz kılan ve zekat verenler imar eder” buyurarak inananları mescit ve mabetlerin imarına teşvik etmektedir. Ancak günümüzde camilerin maddi imarına önem verilirken, maalesef manevi imarı sayılacak hususular göz ardı edilmektedir. Camilerin imarındaki asıl amaç bu camileri dolduracak nesiller yetiştirmektir. Ahlaki ve manevi kalkınmayı esas almayan anlayışlar bunu gerçekleştiremezler” dedi.

Esaret altındaki Mescid-i Aksa’ya vurgu yapan Çetin, “Hakkın batıla galebesi olan Ayasofya Camimiz esaretten kurtularak özgürlüğüne kavuştu. Yalnız Mescid-i Aksamız da esaret altında. Çocuklarımıza Ayasofya’yı ve Mescid-i Aksa’yı iyi öğretmeliyiz ki bir Fatih, bir Abdülhamid Han, bir Necmeddin Erbakan, bir Selahaddin, bir Hz. Ömer yetişsin. İlk kıblesini, ecdadını, bu ülkenin milli ve yerli karakterlerini iyi tanısın. Bizler, çocuklarımızı camilerimize, İslami vakıf ve derneklere alıştırmak, milli ve manevi değerlerini benimsetmek için bu hayırlı hizmetleri her zaman devam ettireceğiz. Yarınlarımız köklerine sıkı sıkıya bağlı, milli şuura ve kültüre sahip, ahlaklı, erdemli, imanlı, cesur ve mücadeleci yeni nesiller üzerinde yükselecektir. Yüce Allah gençliğimizi, inancından, irfanından ve medeniyet kodlarından koparmak için uğraşanlara fırsat vermesin” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli