DOLAR 28,9160 0.14%
EURO 31,4878 -0.04%
ALTIN 1.894,55 0,28
BITCOIN 1109589 1,55%
Yalova
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Elazığ Belediyesi tarafından GAMER personeline ilk yardım eğitimi verildi

Elazığ Belediyesi tarafından GAMER personeline ilk yardım eğitimi verildi

ABONE OL
Kasım 18, 2023 14:50
Elazığ Belediyesi tarafından GAMER personeline ilk yardım eğitimi verildi
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Belediyesi tarafından Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) personeline yönelik ilk yardım eğitimi ve bilgilendirme semineri düzenledi.

Elazığ Belediyesi, Elazığ Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje GAMER Müdürü Ramazan Polat ve Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) personeline meydana gelebilecek kazalara erken ve bilinçli müdahalelerin yapılabilmesi amacıyla “ilk yardım ve temel yaşam desteği” semineri verdi.

GAMER 112 binasında gerçekleştirilen programda, sağlık teknikeri Eda Çetiner tarafından personele hastaya veya yaralıya ilk ve doğru müdahale, temel yaşam desteği, koma pozisyonu, şok pozisyonu, kalp masajı, suni solunum, rentek manevrası, heimlich manevrası, bilinç değerlendirme ve kaza anında ilk müdahale gibi hayati konularda bilgiler verildi. Eğitimde ayrıca sağlık ekiplerinin olay yerine gelene kadar geçen sürede hasta veya yaralıya nasıl davranılacağı konusunda da uygulamalı olarak bilgiler verildi.

Bilinçsizce yapılan ilk yardım uygulamalarının hayati tehlikelerle sonuçlanabildiği ve bu bağlamda bilinçli ve donanımlı bireyler olmanın önemli olduğuna dikkat çeken eğitmen Eda Çetiner, yoğun ilgi gösterilen program sonunda katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

En az 10 karakter gerekli