DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
Kastamonu Üniversitesi Dünya Üniversiteleri Bölgesel Sıralamasında 58. sırada

Kastamonu Üniversitesi Dünya Üniversiteleri Bölgesel Sıralamasında 58. sırada

ABONE OL
Eylül 25, 2023 12:35
Kastamonu Üniversitesi Dünya Üniversiteleri Bölgesel Sıralamasında 58. sırada
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu QS tarafından açıklanan Avrupa ve Batı Asya Bölgesi kategorilerinde 2024 yılı Üniversiteler Sıralamasında Kastamonu Üniversitesi 58. sırada yer aldı.

Kastamonu Üniversitesi, QS Bölgesel Sıralama Kategorisinde Avrupa’da listeye girebilen 690 üniversite arasında 601+ bandında yer alırken, Batı Asya Bölge Ülkeleri kategorisinde ise 91 üniversite arasında 58’inci sırada yer aldı. Kastamonu Üniversitesi, Türkiye’de sıralamaya girmeyi başaran 73 üniversiteden biri olarak 43’üncü sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

QS 2024 yılı için hazırlanan dünya üniversiteleri bölgesel sıralama listesinde uluslararası öğrenci, akademik saygınlık, işveren saygınlığı, makale başına düşen atıf sayısı, işgücü çıktıları, fakülte öğrenci oranı, değişim öğrencisi sayısı, uluslararası akrediteli fakülte sayısı, uluslararası araştırma ağı, fakülte başına düşen makale sayısı ve sürdürülebilirlik kriterleri esas alındı.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu Üniversitesi’nin akademik başarılarının çıktılarının yansıtıldığı, dünyanın en iyilerinin sıralandığı listelerde görmenin bizleri gururlandırdığını söyledi.

Rektör Topal, başarılı olmak için üniversitenin tüm süreçlerinde sürdürülebilir bir kalite anlayışı ve sistemi oluşturmak, stratejik hedef olarak bu anlayışı benimsemek ve çalışmaları stratejik plan hedefleri çerçevesinde harekete geçirerek etkin ve sürdürülebilir bir performans yönetiminin uygulanmasının son derece önemli olduğunu ifade etti. QS 2024 sıralamalarında elde edilen başarıdan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, gerek verilen eğitim gerekse akademik çalışmalar ile gelecek yıllarda Kastamonu Üniversitesi’nin Avrupa’daki başarılarını perçinlemek istediğini ifade etti. Özverili çalışmaların başarının temel taşları olduğunu ifade eden Rektör Topal, bu başarıların elde edilmesinde emeği geçen tüm akademik ve idari personeli tebrik etti.

Ayrıca Rektör Topal, araştırma sonuçlarının kalitesini artırma ve uluslararasılaşma noktasında teşvik ve desteklerinden dolayı Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve YÖK üyelerine teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli