DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
Öğrencilere, nakdi destek sağlayacak protokoller imzalandı

Öğrencilere, nakdi destek sağlayacak protokoller imzalandı

ABONE OL
Eylül 25, 2023 12:35
Öğrencilere, nakdi destek sağlayacak protokoller imzalandı
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehitkamil Belediyesi, geçtiğimiz yıl mesleki ve teknik liselere kayıt yaptıran tüm öğrencilere, 4 bin TL nakdi destek sağlamıştı. İmzalanan yeni protokoller çerçevesinde 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için mesleki ve teknik liselere kayıt yaptıran öğrencilerin yanı sıra mesleki ve teknik liselerdeki 10. sınıf öğrencilerine bu yıl yine 4 bin TL nakdi destek verilecek. Ayrıca, Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) yüzde 1’lik dilime giren öğrencilere de toplam 6 bin 400 TL nakdi destek sağlanacak.

Protokoller, Gaziantep Valiliğinde imza altına alındı. Protokol imza programına, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

İlk protokol, Gaziantep Valiliği, Şehitkamil Belediyesi ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı. Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe tarafından imzalanan protokol çerçevesinde Şehitkamil ilçe sınırları içerisindeki okullarda eğitim gören ve Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) yüzde 1’lik dilime giren öğrencilere birinci dönem 3 bin 200 TL, ikinci dönem 3 bin 200 TL olmak üzere toplam 6 bin 400 TL nakdi destek sağlanacak.

İkinci protokol ise Şehitkamil Belediyesi ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe tarafından imzalanan protokol çerçevesinde 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için Şehitkamil ilçe sınırları içerisindeki mesleki ve teknik liselere kayıt yaptıran tüm öğrencilere, birinci dönem 2 bin TL, ikinci dönem 2 bin TL olmak üzere toplam 4 bin TL nakdi destek verilecek. Protokol çerçevesinde mesleki ve teknik liselerde eğitim gören 10. sınıf öğrencilerine de birinci dönem 2 bin TL, ikinci dönem 2 bin TL olmak üzere toplam 4 bin TL nakdi destek sağlanacak.

Bizi gururlandırıyor, mutlu ediyor, işimizi kolaylaştırıyor

İmza öncesi açıklamada bulunan Gaziantep Valisi Kemal Çeber,“Yine hepimizi, yeni bir haftaya gülümseterek mutlulukla başlatan bir olayla beraberiz. Yine evlatlarımız için, eğitim için güzel bir şeyler yapıyoruz. Şehitkamil Belediyemiz, gerçekten çok güzel işler yapıyor. Yani ben ilçeyi gezdiğim zaman belediyenin yatırımlarını gezdiğim zaman çok etkilendim. Sadece ben değil, oraya gelen herkes ki Kültür ve Turizm Bakanımız ile yeni yapılan Devlet Tiyatrosu Şehitkamil Sahnesi’ni gezdik. Geçen günlerde Devlet Tiyatroları Genel Müdürümüz Tamer Karadağlı Bey gezdi. Güzel Sanatlar Genel Müdürümüz geçen gün gelip yine o bölgede belediyemizin yaptığı faaliyetleri gezdi. Hepsi, çok büyük bir mutlulukla ayrıldılar ve bana şunu söylediler. Birçok büyük şehirde görülmeyen kalite ve içerikte yatırımlar. Her birinin içinde eğitimle ilgili, öğrencilerle ilgili, gençlerle ilgili çok güzel şeyler var. Her birinde kütüphaneler, okuma alanları, ders çalışma alanları var. kıymetli Belediye Başkanım Rıdvan Fadıloğlu’na ve tüm ekibine teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum” dedi.

“Çocuklarımızın daha ileriye emin adımlarla koşabilmesi adına”

İmza öncesi açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Öncelikle kurumlar arası iş birliği çerçevesinde geleneksel hale getirdiğimiz bu protokolde ben vermiş olduğunuz destek için teşekkür ediyorum. Eğitimin her kademesine destek verebilmek adına okul öncesinden başlayıp mezun olmuşlara kadar verilen destekler değişik noktalarda kurumumuz tarafından hep birlikte icra ediliyor. Gerçekten, Gaziantep üreten bir sanayi şehri olarak özellikle de ara eleman noktasında sıkıntı çekilen bir şehir olması münasebetiyle eğitimde özellikle meslek liselerini tercih eden yavrularımıza destek olabilmek maksadıyla velilerine yapılan eğitim desteği. Bunu senenin iki etabında yapıyoruz. Bir ilk dönem, bir ikinci dönem olmak üzere velilerinin hesabına aktarıyoruz ki bu çocuklarımızın hiç olmazsa eğitim alanında alacakları destek belediye tarafından da desteklenmiş olsun. Diğer taraftan özellikle belirli bir dilim içerisinde liseye girişte başarı gösteren öğrencilerimize destek olabilmek. Bu noktada da o çocuklarımızın daha ileriye emin adımlarla koşabilmesi adına böyle bir alınan karar vardı. Bu kararda da Şahinbey Belediyesi kendi bölgesinde Şehitkamil Belediyesi olarak biz de kendi bölgemizde ikamet eden çocuklarımızın velilerinin hesaplarında bu kaynakları aktaracağız. Ben vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum Valim” şeklinde konuştu.

“Hayırlı ve mübarek olsun”

İmza öncesi açıklamada bulunan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise, “Yine harika 2 tane eğitimle ilgili protokol imzalayacağız. Bu sefer masanın gerisinde Şehitkamil Belediye Başkanımız var. Saygıdeğer Valimizin himayelerinde burada, bu fuaye salonunda çok güzel, Gaziantep’in eğitimine ve diğer kurumlarına dair çok güzel protokoller imzalanıyor. Sayın Başkanıma; daha önce milli eğitimimize, Gaziantep eğitimine vermiş olduğu hem kitap destekleri için hem yardımcı kaynaklar için hem spora dair, sporcuya dair destekleri için teşekkür ediyorum. Daha önce yine meslek lisesi öğrencilerine burs vermişti. Onun için öğretmenlerimiz adına, Öğretmenler Günü’nde geçen yıl bir okul bağışlamıştı. İnşallah birkaç hafta içerisinde onun açılışını yapacağız. Onun için yine bu zamana kadar vermiş olduğu kırtasiye desteği için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Himaye eden Saygıdeğer Valimize ve Şehitkamil özelinde de Sayın Kaymakamımıza şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı ve mübarek olsun” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli