DOLAR 18,8128 0.01%
EURO 20,5020 0.21%
ALTIN 1.164,68 -0,11
BITCOIN 434555 -0,20%
Yalova

AZ BULUTLU

18:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Orman içerisinde ders işliyorlar

Orman içerisinde ders işliyorlar

ABONE OL
Ocak 10, 2023 10:43
Orman içerisinde ders işliyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bozüyük Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu öğrencileri, sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanan proje ile doğada eğitim görüyor.

Sınıf Öğretmenleri İhsan Erdem, Erkan Gürel ve Şenol Baş’ın hazırladıkları proje çerçevesinde her ay belli günlerde öğrencileriyle birlikte Bozüyük’e bağlı Kozpınar Köyüne giderek o günkü derslerini doğal ortamda işliyorlar.

Okul idaresi, Kozpınar Köyü Muhtarlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bozüyük Belediye Başkanlığı ve Bozüyük Kaymakamlığı tarafından da desteklenen proje ile öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde hem doğayı, bitkileri, ağaçları, köy yaşantısını yakından tanıma fırsatı bulurken, aynı zamanda derslerini de doğal ortamda ve doğal malzemelerle işleyerek farklı deneyimler kazanıyorlar.

Projeye katılan öğrenciler ve öğrenci velileri, proje ile öğrencilerin büyük bir bölümünün ilk kez köy ortamını tanıdıklarını ve yapılan etkinliklerle farklı deneyimler kazandıklarını söyleyerek projeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir ise; “Projeyi yürüten öğretmenlerimize, katılan öğrenci ve velilerimize destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli