DOLAR 27,2093 0.24%
EURO 28,8050 -0.46%
ALTIN 1.677,04 -0,18
BITCOIN 710867 -1,62%
Yalova
22°

KAPALI

19:05

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Ortahisar sahili çöplerden temizlendi

Ortahisar sahili çöplerden temizlendi

ABONE OL
Eylül 16, 2023 14:14
Ortahisar sahili çöplerden temizlendi
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trabzon’da Ortahisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ’16 Eylül Dünya Temizlik Günü’ kapsamında Faroz Balıkçı Barınağı’ndan Beşirli Sahili’ne kadar olan bölümde farkındalık etkinliği düzenledi.

Etkinlik kapsamında yaklaşık 70 kişilik bir grup tarafından gelişi güzel bir şekilde yerlere atılan ambalaj, kağıt, poşet, cam şişe, naylon, izmarit gibi her türlü atık madde ve çöp toplanarak poşetlere kondu. Etkinliğe katılan gönüllüler tarafından yaklaşık 2 ton çöp ve atık toplandığı aktarıldı.

Etkinliğe katılan Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Göktaş, herkesin ortak arzusu olan daha temiz ve daha sağlıklı bir çevrede yaşamak için herkese görevler düştüğünü dile getirdi. İnsanlardan kaynaklanan faktörlerden dolayı çevre kirliliğinin bütün dünyayı etkilediğini ve canlı yaşamını tehdit eder hale geldiğini ifade eden Göktaş, “Temizliğin öncelikle kirletmemek olduğunun bilinciyle hareket ederek geleceğimize sahip çıkmalıyız. Temiz ve sağlıklı bir dünyada yaşamak için hepimize görevler düşüyor. Biz de daha temiz ve sağlıklı bir dünyada yaşamak amacıyla bir araya geldik. Ortahisar’da yaşayan vatandaşlar olarak bu anlamlı günde kent paydaşlarımızla birlikte böyle bir etkinlik düzenledik. Esasında sadece bu gün dolayısıyla değil, her gün çevremize karşı duyarlı ve sorumlu davranmalıyız. Çevre temizliğiyle ilgili farkındalığı ve bilinci artırmak, bu sorunlara dikkat çekmek için her sene olduğu gibi bu sene de bir araya geldik” açıklamalarında bulundu.

Çevre kirliliğinin önüne geçmek için eğitimin ve bilinçlendirme faaliyetlerinin önemine değinen KTÜ Sivil Savunma Amiri Erdal Danacı ise “Bu konuyu toplumumuza ne kadar benimsetirsek, bu yönde ne kadar çok eğitim ve etkinlik düzenlersek çevreyi kirleten davranış ve eylemlerin de o oranda önüne geçmiş oluruz. Dolayısıyla çevreyi kirletenleri nazik bir şekilde uyarırsak ve bu davranışlarının olumsuz sonuçlarını anlatırsak ben eminim ki, hiç kimse elindeki çöpü ya da atık maddeyi yerlere atmaz, gider çöp kutusuna atar. Bu etkinliğe katılan bütün paydaşlarımıza bir kez daha çok teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık diyorum” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli