DOLAR 27,1674 0.16%
EURO 28,9867 0.26%
ALTIN 1.683,16 0,53
BITCOIN 723989 0,26%
Yalova
26°

AÇIK

19:12

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Seyhan Belediyesi tarafından “ Yürüyüş Etkinliği” düzenlendi

Seyhan Belediyesi tarafından “ Yürüyüş Etkinliği” düzenlendi

ABONE OL
Eylül 18, 2023 12:07
Seyhan Belediyesi tarafından “ Yürüyüş Etkinliği” düzenlendi
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Enerjinin kullanılmasında en önemli şey hareketliliktir” dedi.

Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Seyhan Belediyesi tarafından “ Yürüyüş Etkinliği” düzenlendi. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da katıldığı yürüyüş Tepebağ Konakları’ndan başlayıp Ulucami, Büyüksaat, Luvi Kültür Merkezi ve İlter Özel Tıp ve Diş Hekimliği Müzesi Civarı’nda gerçekleşen halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

“Hareketlilik temel noktalarımızdan bir tanesidir””

Yürüyüş etkinliğine katılanlara Adana’nın tarihi yerleriyle ilgili önemli bilgiler verildiğini belirten Akay, “Tepebağ Konakları, Luvi Kültür Merkezi ve İlter Özel Tıp Diş Hekimliği belediyemiz tarafından ilçemize kazandırıldı. Hareketlilik günlük yaşantımızın temel noktalarımızdan bir tanesidir. Çünkü enerjimizi bir yandan hareketle belli bir noktaya getiriyoruz. Yediklerimizin besin anlamında bizlere bıraktığı kalıntıların yaşlanmaya yol açması nedeniyle giderilmesi lazım. Bunun sağlanması da büyük ölçüde enerjinin kullanımıyla ilgili gerçekleşiyor ” şeklinde konuştu.

“Enerjinin kullanılmasında en önemli şey hareketliliktir”

Enerjinin kullanılmasında da en önemli şey hareketlilik olduğuna dikkat çeken Akay, “Hayatımızın son noktasına kadar unutmayacağımız bir durumdur. Günümüzde özel çözümleri de var. Genç yaşta sabitleştirmek ve belli bir ölçüde gelenek haline getirmek hepimizin düşünmesi gereken bir durumdur. Avrupa Hareketlilik haftasına düzenlediğimiz yürüyüş etkinliğini katılan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli