DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, AA'nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, AA'nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı:

ABONE OL
Aralık 28, 2022 11:30
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, AA'nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı:
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA (AA) – AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Karaaslan, AA foto muhabirleri ve muhabirlerinin, yurt içi ve yurt dışında çektiği "haber", "spor" ve "çevre-yaşam" kategorilerindeki fotoğrafları tek tek inceledi.

Haber kategorisinde Emrah Yorulmaz'ın "TOGG'un ilk yolculuğu" başlıklı fotoğrafını seçen Karaaslan, spor kategorisinde Elif Öztürk Özgöncü'nün "Şampiyonlar", çevre-yaşam kategorisinde ise Orhan Çiçek'in "Yangın müdahalesi" adlı fotoğrafına oy verdi.

Karaaslan, çevre-yaşam kategorisindeki fotoğrafları incelerken, "Yaşam kategorisine 'çevre'nin de eklenmesinden dolayı Anadolu Ajansını bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Çevre, her yönüyle hayatımızın merkezine almamız gereken bir konu. Bu kategoride çok etkileyici fotoğraflar var. Ciddi afetlerle yüz yüze geldik geçtiğimiz yıllarda. Bu kategoride, hayatın devam ettiğini gösteren, bir kaplumbağaya yardım elinin uzandığını ölümsüzleştiren 'Yangın müdahalesi' başlıklı fotoğrafı seçmek istiyorum." dedi.

Karaaslan, çevre sorunlarına ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla siteye eklenen link üzerinden, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünün "Geleceğe Nefes-Türkiye Yüzyılına Nefes" kampanyasına katılarak fidan sahibi de oldu. Çiğdem Karaaslan'ın sahiplendiği fidanın ağaçlandırma bölgesi, Samsun Veziköprü olarak belirlendi.

Çiğdem Karaaslan, oylamanın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu Ajansının bir yılı ölümsüzleştirdiği, tarihe not düştüğü, uzman ellerden çıkan ulusal ve uluslararası alandaki fotoğraflarla bir hafıza tazelemeyi de yaşattığı fotoğraf oylamasını kıymetli bulduğunu söyledi.

Yıl boyunca acısıyla, tatlısıyla birçok olayın yaşandığını dile getiren Karaaslan, şöyle devam etti:

"Her şeyden önce yaşananlar, insana dair. Dolayısıyla o anı yok olmamak üzere hafızalarda saklamak gerçekten sadece foto muhabirinin makinesinin deklanşörüne basmasından ibaret bir süreç değil. Bu anlamda bütün muhabirleriyle Anadolu Ajansı ailesini bir kez daha tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Hem tarafsız haberciliğin yaygınlaşmasını sağlamak hem de Türkiye içerisinde ve küresel ölçekte yaşananların yakın şahitliğini yapmak, bunu milyonlarla paylaşmak konusunda Anadolu Ajansının hakikaten çok farklı bir yeri var."

Geçen yıllarda "spor", "haber" ve "yaşam" alanında gerçekleşen bu oylamalara bu yıl yaşamın merkezindeki "çevre" kategorisinin dahil edilmesinin önem arz ettiğini vurgulayan Karaaslan, şunları kaydetti:

"Bizler çevre konusundaki bilinci toplumun geneline yayma konusunda Anadolu Ajansının da katkısını almış oluyoruz. Ama sadece bununla sınırlı olmadığını da biliyorum. Çevre sadece sorunlardan ibaret bir alan değil, aynı zamanda çözümle birlikte geleceğe dair çok önemli bir çalışma alanımız. Anadolu Ajansı Çevre Editörlüğünün kurulmasıyla hepimizin yaşam alanının korunması ve yaşatılması için verilen mücadeleye sunduğunuz katkıyı çok önemsiyoruz. Dolayısıyla bu yönüyle de Anadolu Ajansına ve tüm ekibine çok teşekkür ediyoruz.

'Geleceğe Nefes' kampanyasına Anadolu Ajansının bu oylaması vesilesiyle katkı sunmuş olmak, sadece benim değil, oy kullanan on binlerin, yüz binlerin katkı sunacak olması da yine çok değerli ve önemli. O nedenle Anadolu Ajansının sadece fotoğrafların oylandığı bir sürecin dışına bu işi taşıyarak toplumda oluşturulacak bilince, çevreyle ilgili verdiğimiz büyük mücadeleye, katkıya, aynı zamanda küresel ölçekteki bütün bu yaşanmışlıkların bugün bir kez daha hatırlanmasına vesile olan bu önemli çalışmasından dolayı Anadolu Ajansını tebrik ediyorum."

En az 10 karakter gerekli