DOLAR 32,4209 0.01%
EURO 34,5410 0.03%
ALTIN 2.485,63 0,11
BITCOIN 2056999 -2,91%
Yalova
21°

AÇIK

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

EBYÜ Erasmus + projesi “Would You Mind-Set?” Türkiye Ulusal Ajansı’ndan kabul alarak büyük bir başarıya imza attı

EBYÜ Erasmus + projesi “Would You Mind-Set?” Türkiye Ulusal Ajansı’ndan kabul alarak büyük bir başarıya imza attı

ABONE OL
Eylül 27, 2023 13:21
EBYÜ Erasmus + projesi “Would You Mind-Set?” Türkiye Ulusal Ajansı’ndan kabul alarak büyük bir başarıya imza attı
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilek İlhan Beyaztaş yürütücülüğünde hazırlanan “Would You Mind-Set?” isimli Erasmus + projesi Türkiye Ulusal Ajansı’ndan kabul alarak büyük bir başarıya imza attı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Dilek İlhan Beyaztaş’ın yürütücülüğünde hazırlanan ve Erasmus + Programı Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-SCH) faaliyeti çerçevesinde 2023 yılı teklif çağrısı döneminde sunulan “Would You Mind-Set?” başlıklı proje 147 başvuru içerisinden kabul alan 7 projeden biri olarak önemli bir başarıya imza attı. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan proje 2 yıl süre ile devam edecek. Projenin 7 yıllık bir emeğin sonucu olduğunu ifade eden Doç. Dr. Dilek İlhan Beyaztaş, “Bu projede, dezavantajlı bölgelerde öğrenim gören ortaokul öğrencilerinin zekâyı algılayış özellikleri belirlenerek Fen Bilimleri dersinde başarılarının artırılması planlanmaktadır. Ayrıca dezavantajlı gruplarla çalışan paydaşlara katkıda bulunmak amacıyla çeşitli eğitimler vasıtasıyla ihtiyaç duyulan eksikliklerin giderilmesi hedeflenmektedir. Yapılacak uluslararası ortak planlamalarla eğitimler verilip Türkiye’de ve Avrupa’da ortak bir standardizasyon belirlenmesi hedeflemektedir” dedi. Projenin 2 yıl boyunca hem Avrupa’da hem Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde sürdürüleceğini ifade eden Beyaztaş, projenin süreci ile ilgili olarak öncelikle bir eğitim programının hazırlanacağını ve ardından çeşitli uygulamaların hem eğiticiler hem de öğrenciler üzerinde denenerek ölçüleceğini belirtti.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin de ev sahipliğinde gerçekleşecek proje için açıklamalarda bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ise, “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak, ‘Would You Mind-Set?’ isimli Erasmus + projesinin Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmesi, büyük bir başarıdır. Bu projenin yürütücülüğünü üstlenen Doç. Dr. Dilek İlhan Beyaztaş’ı tebrik ediyorum. Bu proje, üniversitemizin uluslararası alanda tanınırlığını artıracak ve öğrencilerimize farklı kültürleri deneyimleme fırsatı sunacak. İleriye dönük olarak, daha fazla Erasmus + projesine katılım sağlamayı hedefliyoruz ve bu başarı bizi bu konuda daha da motive ediyor” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli