DOLAR 32,2960 0.06%
EURO 34,7858 -0.09%
ALTIN 2.438,53 0,27
BITCOIN 2026847 1,77%
Yalova
14°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir: “Cihan yıkılsa Türk yılmaz”

Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir: “Cihan yıkılsa Türk yılmaz”

ABONE OL
Kasım 14, 2023 18:35
Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir: “Cihan yıkılsa Türk yılmaz”
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir, Cumhuriyet’in bize bırakılan en büyük miras olduğunu belirterek, “Cihan yıkılsa Türk yılmaz” dedi.

Hitit Üniversitesi tarafından düzenlenen 7. Gençlik Sohbetleri çerçevesinde Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir, “Dünü Unutma Yarına Hakkın Olsun” konulu bir Konferans verdi. Meslek Yüksek Okulu Ethem Erkoç Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Timsal Karabekir, babası ve görevde olduğu sürece yaşanan olaylar hakkında bilinmeyenleri anlattı. Gençlerin omuzlarında büyük mesuliyetler olduğunu vurgulayan Karabekir, “Severek ve dik durarak, ’Cihan yıkılsa Türk yılmaz’ diyeceksiniz. Yılmak yok. Her zaman vatanınız, ezanınız, bayrağınız için daima canlı olacaksınız. Ben 83 yaşımdayım, emeklilik bilmiyorum. Beşikten mezara kadar Cumhuriyetimize hizmet etmek borcumuzdur, görevimizdir” şeklinde konuştu.

Türk milletinin tarih boyunca yüz kızartıcı en ufak bir yanlışının olmadığının altını çizen Karabekir, “Ne bir soykırım ne başka bir şey. Bizim girdiğimiz savaşlar bir erkek savaşıdır. Kadınlara, çocuklara dokunulmamıştır. Türk’ün farkı burada” dedi.

Gençlere de tavsiyede bulunan Karabekir, “Talebe sözünü çok seviyorum. Öğrenci lafı güzel ama talep talep etmektir. İsteyin, isteyin. Size zaten istediğiniz verilecek. Değerli hocalarımızın elindesiniz. Talebelerimizin çok okumasını istiyoruz. Gençliğimizde daha çok okuyorduk. Gençlerin elindeki telefon faydalı oluyor mu bilmiyorum. Keşke okumayı devam ettirsek” ifadelerini kullandı.

Konferans sonunda Çorum Valisi Doç. Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk tarafından günün anısına hediye verildi.

En az 10 karakter gerekli