DOLAR 32,4209 0.01%
EURO 34,5410 0.03%
ALTIN 2.485,63 0,11
BITCOIN 2056999 -2,91%
Yalova
21°

AÇIK

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Rektör Özölçer, Avrupa’nın en büyük yükseköğretim fuarına katıldı

Rektör Özölçer, Avrupa’nın en büyük yükseköğretim fuarına katıldı

ABONE OL
Eylül 28, 2023 20:28
Rektör Özölçer, Avrupa’nın en büyük yükseköğretim fuarına katıldı
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük yükseköğretim fuarı olarak adlandırılan EAIE 2023 Yükseköğretim Fuarı’na katıldı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Doç. Dr. Murat İnce ile birlikte, Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük yükseköğretim fuarı olarak adlandırılan EAIE 2023’ Yükseköğretim Fuarı’na katıldı.

Yükseköğretim fuarında, dünyanın dört bir yanından gelen üniversite temsilcilerine ZBEÜ ve Zonguldak tanıtıldı. Ayrıca; üniversitelerin temsilcileriyle olası ikili işbirlikleri ve Erasmus anlaşmalarına dair verimli görüşmeler ve toplantılar gerçekleştirildi. Rektör Özölçer, fuara Türkiye’den katılım sağlayan üniversitelerin Rektörleriyle, ZBEÜ’nün uluslararasılaşma çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

EAIE 2023 ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, böylesi yüksek katılımlı bir fuarda ZBEÜ olarak yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

İnovasyona önem veren ve girişimci bir ruha sahip olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin Avrupa’da daha tanınır bir yükseköğretim kurumu haline gelmesi konusunda çalışmalar sürdüreceklerini dile getiren Rektör Özölçer, bu süreçte Erasmus+ anlaşmaları ve ikili işbirliklerinin sayısını arttırmayı hedeflediklerini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli