DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,88 0,36
BITCOIN 2214591 1,50%
Yalova
18°

PARÇALI BULUTLU

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sessizlerin gözünden ‘Sessiz Dünya’ sergisi gerçekleştirildi

Sessizlerin gözünden ‘Sessiz Dünya’ sergisi gerçekleştirildi

ABONE OL
Kasım 29, 2023 12:44
Sessizlerin gözünden ‘Sessiz Dünya’ sergisi gerçekleştirildi
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir’de yaşayan işitme engelli Deniz Bağ, doğal parçalarla yaptığı eserleri ‘Sessiz Dünya’ sergisinde vatandaşlarla buluşturdu.

Atilla Özer Karikatür Evi’ndeki ‘Sessiz Dünya’ sergisinde Deniz Bağ tarafından yaprak, ahşap ve dal parçaları kullanılarak yapılan eserler yer alıyor. Olgunlaşma Enstitüsü’nde memurluk yapan Bağ, bu çalışmalar ile dışarıda gördüğü doğa parçalarını yeni gibi göstermek ve tekrar canlandırmak istediğini söylerken, bir işitme engelli olarak sessizlerin gözünden doğanın sessiz dünyasını anlatmak istediğini ifade etti. Deniz Bağ, sağlık şartları el verdiğinde gelecekte yeni sergiler açmak istediğini de sözlerine ekledi.

“Bu sefer sessizlerin gözüyle sessiz dünyayı anlatmak istedim”

1977 yılında Adapazarı’nın Doğançay köyünde doğan Deniz Bağ, doğayı ve yeşil rengini çok sevdiğini belirtti. Ormanların kendisine huzur ve mutluluk verdiğini dile getiren Bağ, “Doğal parçaları değerlendirmek istedim. İlk önce manolya yaprağına bir şey çizmeye başladım. Sonra bu çok hoşuma gitti ve devam ettim. Yaprak, ahşap ve dal parçalarını değerlendirmek adına çalışmalar yaptım. Bunları dışarıda gördüğüm zaman üzülüyordum, onları değerlendirmek istedim. Eski yerleri olan dallardaki gibi güzel görünmelerini ve tekrar canlanmalarını istedim. Bu sefer sessizlerin gözüyle sessiz dünyayı anlatmak istedim. Sağlığım el verdikçe yeni sergiler açmayı düşünüyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli