DOLAR 32,2960 0.06%
EURO 34,7858 -0.09%
ALTIN 2.438,53 0,27
BITCOIN 2026847 1,77%
Yalova
14°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başkan Mehmet Gürel’in Engelliler Haftası Mesajı

Başkan Mehmet Gürel’in Engelliler Haftası Mesajı

ABONE OL
Mayıs 9, 2024 12:18
Başkan Mehmet Gürel’in Engelliler Haftası Mesajı
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Mehmet Gürel, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Engellilik hali sadece engellileri ve ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren önemli bir konudur. Öyle ki bu kıymetli kardeşlerimizin hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma konusunda hepimize önemli görevler düşmektedir.

Engellilik, sadece kişinin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Kendimizi onların yerine koyarak düşünmeli ve engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya kurmak için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız.

Yalova Belediyesi olarak şehrimizi engelsiz bir şehir haline getirmek için tüm ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışıp tüm engelleri hep birlikte aşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik toplumsal duyarlılığı güçlendirmesini diliyor, engellilerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu, huzurlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum.”

 

En az 10 karakter gerekli