DOLAR 32,2960 0.06%
EURO 34,7858 -0.09%
ALTIN 2.438,53 0,27
BITCOIN 2026847 1,77%
Yalova
14°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başkan Tutuk, ‘Amatör Branşlara Desteğimiz Artarak Devam Edecek’

Başkan Tutuk, ‘Amatör Branşlara Desteğimiz Artarak Devam Edecek’

ABONE OL
Şubat 2, 2024 11:06
Başkan Tutuk, ‘Amatör Branşlara Desteğimiz Artarak Devam Edecek’
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK ) Genel Başkanı ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ile bir araya geldi.

Yalova Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Tamer Erbul’un davetlisi olarak ilimize gelen Düşmez’in katılım sağladığı programa ayrıca Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç, Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Yalova Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Necati Erbul, Yalova Minibüsçüler Odası Erhan Baş ve spor camiasının önemli isimleri de katıldı.

TASKK Başkanı Düşmez ’81 İlde Varız’

İlimizde gerçekleşen program bir konuşma gerçekleştiren TASKK Başkanı Ali Düşmez, “Konfederasyon olarak alt birimleriyle birlikte toplam 81 ilde varız. Siyasette ve başka hiçbir STK’da olmayan bir kurum Türkiye Amatör Spor Kulüpleridir. Ben başkanı olarak arkadaşlarımla birlikte yaptığımız bu işten gurur duyuyorum. Genç sporcular, genç bireyler ve sporcular yetiştiren kulüplerimize her zaman destek oluyoruz. Bizim işimiz spor ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca bulunduğumuz konum siyaset üstü bir kurum, onu da özellikle vurgulamak isterim” dedi.

Başkan Tutuk, ‘Amatör Kulüplerimize Eşit Destek Sağlıyoruz’

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, TASKK Başkanı Ali Düşmez’in nazik ziyaretinden dolayı teşekkürlerini sunan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ise programda yapmış olduğu konuşmada;  “Ben de bir milli sporcuyum, bende spor camiası içerisindeyim. Amatör sporlara gerçekten çok önem veriyorum. Bu önem verdiğimizin bir göstergesi de belki Yalovaspor’a çıktığımız sahiplik. Süper Amatör’den alıp da amacımız BAL ligine çıkartıp, profesyonel lige çıkartma kararlılığımız gösteriyor. Belediyemiz imkânları da halinde tüm Amatör Spor Kulüplerimize eşit desteği sağlıyoruz. Spor tesislerinin güçlenmesi için ayni veya nakdi yardımlarımızla desteğimizi yapıyoruz. Bunların arttırılacağını da buradan söz veriyorum. Çünkü gençlerimizin sporu yönlendirilmesi, belediyelerinde asli görevi. Sporla yetişen, sporla büyüyen çocukların ahlakı da, fiziği de, zekası da başka bir seviyelere geliyor. Bunun da önemini biliyoruz” dedi.

Programın ardından TASKK Başkanı Düşmez, Başkan Tutuk’a adının yazılı olduğu milli formayı ederken, Başkan Tutuk ise Düşmez’e, Yürüyen Köşk temalı çini tabak hediye etti.

En az 10 karakter gerekli