DOLAR 31,1486 0.14%
EURO 33,8358 0.06%
ALTIN 2.035,69 0,19
BITCOIN 1775644 6,99%
Yalova
11°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Hersek Lagünü’nde flamingolardan görsel şölen

Hersek Lagünü’nde flamingolardan görsel şölen

ABONE OL
Ekim 24, 2023 17:07
Hersek Lagünü’nde flamingolardan görsel şölen
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yalova’nın Altınova ilçesinde bulunan ve göçmen kuşların uğrak noktası olması sebebiyle “Kuş Oteli” olarak da adlandırılan Hersek Lagünü’nde flamingoların görsel şöleni başladı. Lagünü öğrencilerle gezen Vali Hülya Kaya, tüm vatandaşları bu görsel şöleni izleyemeye davet etti.

Yalova Valisi Hülya Kaya, Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’ni öğrencilerle gezerek flamingoların görsel şölenini izledi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Altınova Belediyesi’nin ortaklaşa çalışma gerçekleştirdiği Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’ni ziyaret eden Vali Hülya Kaya, Türkiye’nin ilk engelsiz kuş gözlem kulesinin yer aldığı Doğa Eğitim Merkezi’ni de gezdi. Altınova Belediye Başkanı Metin Oral ve DKMP Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan da Vali Kaya’ya eşlik ederek bilgilendirmede bulundu.

Hersek Lagünü’nde kuş gözlemleyen, Kuş Müzesi’ni gezen Kaya, ardından Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’ni gezdi.

Vali Kaya gezi sırasında yaptığı açıklamada, “Bugün çocuklarımızla bir mesaj da vermek istiyoruz. Özellikle Filistin’deki evlatlarımıza yapılan mezalime karşı çocuklarımızla birlikte bir haykırışta da bulunmak istiyoruz. Aslında her çocuğun savaş ortamında değil barış ortamında, tam da özlediğimiz bu ortam içerisinde büyümesini, gelişmesini istiyoruz. İnşallah en kısa zaman içerisinde Gazze’deki çocuklarımız da barışa, huzura kavuşurlar” dedi.

En az 10 karakter gerekli