DOLAR 32,2960 0.06%
EURO 34,7858 -0.09%
ALTIN 2.438,53 0,27
BITCOIN 2026847 1,77%
Yalova
14°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Tutuk, “Durmadan, Yorulmadan Çalışmaya Devam”

Tutuk, “Durmadan, Yorulmadan Çalışmaya Devam”

ABONE OL
Şubat 16, 2024 11:47
Tutuk, “Durmadan, Yorulmadan Çalışmaya Devam”
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yalova Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Başkan Adayı Mustafa Tutuk, Adnan Menderes ve Dere Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Tutuk, “Dün olduğu gibi bugün de, yarın da mahallelerimizin sorunlarını hep birlikte çözeceğiz. Yalova’mızı hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Tüm Belediye Çalışanları Derneği Lokali’nde düzenlenen programa; AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aydın Kopuz, Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Dere Mahallesi Muhtarı Faize Demir Kahraman, Adnan Menderes Mahallesi Muhtar Vekili Hüseyin Uygun, mahalle başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Tutuk, “Her Zaman Yanınızdayım”

Yalova Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Başkan Adayı Mustafa Tutuk, mahalle buluşmaları kapsamında Adnan Menderes ve Dere Mahallesi sakinleriyle buluştu. Başkan Tutuk, “Her zaman yanınızdayım. Ben belediyeyi oturduğum yerden değil, bizzat sahadan yöneten bir belediye başkanı olmaya gayret gösterdim. Hemşehrilerimizle yan yana durup omuz omuza verdik. Her talebi ve öneriyi önemsedik. Gereği neyse yapmaya özen gösterdik” dedi.

“Belediyeyi halkımızla birlikte yöneten bir belediye başkanı olmanın verdiği avantajla; mahallelerimizi tanıyor, ihtiyaçlarını biliyor, muhtarlarımızla yaptığımız aylık toplantılarımızla da nereye hizmet gitmesi gerektiğini biliyoruz” diyen Başkan Tutuk, “Çok kapsamlı çalışmalarımız, güzel projelerimiz olacak. İnşallah bundan sonraki dönemde de yapılacak yatırımlardan tüm mahallelerin olduğu gibi Adnan Menderes ve Dere Mahallesi de misliyle faydalanacak” dedi.

Tutuk, Dere Mahallesi Hizmetlerinden Bahsetti

“Siz kıymetli hemşerilerimizin yaşam alanının daha konforlu ve daha modern bir görünüme kavuşması amacıyla bu zamana kadar Dere Mahallemizde birçok çalışma gerçekleştirdik” diyerek sözlerini sürdüren Tutuk, “5.500 metre kanalizasyon, 2.174 metre yağmursuyu, 720 metre içme suyu hattı yaptık. Vatan Caddesi, Millet Caddesi ve Aydoğan Caddesi başta olmak üzere çeşitli sokaklarımızda toplam 4.600 ton asfalt serimi gerçekleştirdik. Buna ek olarak 2.900 metrekare tretuvar çalışması yaptık. Dere ıslahına el atıp parselasyon, imar ve ruhsat sorunlarını çözdük. 6 adet çocuk parkımızı yeniledik. Defne Sokak’a 1 adet yeni çocuk parkı kazandırdık. 2 adet basketbol, 1 adet futbol sahasını yeniledik” dedi.

Tutuk, “Halkımız Her Şeyin En İyisini Hak Ediyor”

“Bizler, Yalova olarak büyük bir aileyiz. Her gönülde bulunmak ve orada kalıcı olmak için gece gündüz demeden ekibimle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü Yalova halkı her şeyin en iyisini hak ediyor” diyerek sözlerine devam eden Tutuk, Adnan Menderes Mahallesi’nde yaptığı çalışmalardan da bahsetti.

Tutuk, “335 metre kanalizasyon, 992 metre yağmursuyu hattı yaptık. Rahmi Üstel, Beyazıt ve Ali Şener Caddesi’ne toplam 3.500 ton asfalt yol yaptık. 7853 metrekare parke yol çalışması gerçekleştirdik. 5 adet yeni çocuk parkı yaptık. TOKİ içerisinde yer alan basketbol ve halı sahamızı yeniledik. Şehrimizin cazibe noktalarını çoğaltarak içerisinde birçok donatı barındıran Safran deremizin yanından geçen, ışıl ışıl 2. etap bisiklet ve yürüyüş yolumuzu tamamladık” dedi.

Tutuk, konuşmasının ardından hemşehrilerinin sorularını yanıtladı. Talep ve önerilerini dinleyip gereğinin yapılması için gerekli notları aldı. Mahalle sakinleri ise programın sonunda yapılan hizmetler sebebiyle Başkan Tutuk’a teşekkür ettiler.

En az 10 karakter gerekli