DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,88 0,36
BITCOIN 2214591 1,50%
Yalova
18°

PARÇALI BULUTLU

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tutuk’tan Etkinliklerin Dolu Dolu Geçtiği Çocuk Tiyatrosuna Ziyaret

Tutuk’tan Etkinliklerin Dolu Dolu Geçtiği Çocuk Tiyatrosuna Ziyaret

ABONE OL
Aralık 20, 2023 13:47
Tutuk’tan Etkinliklerin Dolu Dolu Geçtiği Çocuk Tiyatrosuna Ziyaret
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Belediyesi’nin ücretsiz olarak gerçekleştirdiği sanat kurslarında eğitim gören gençler ve aileleri ile bir araya geldi. Okul Öncesi Eğitim Atölyesi Akran Buluşmaları’na da ziyarette bulunan Başkan Tutuk’a, Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Candan Yılmaz eşlik ederek çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Yalova Belediyesi, yeteneği olan ve bu yeteneği ortaya çıkararak geliştirmelerine olanak sağlayacak sanat kurslarını, 7-12 yaş arası gençler için sürdürüyor. Sanatla, toplumla, değerleriyle ve kendisiyle barışık bir neslin yetiştirilmesini hedefleyen Yalova Belediyesi, düzenlenen kurslarda; perküsyon, bağlama, klasik gitar ve drama eğitimi veriyor. Enstrüman kurslarına katılan öğrenciler, temel eğitimle başlayıp kursun sonunda enstrümanı çalma yetisine kavuşmuş olacak. Düzenlenen kursların sonunda ise öğrenciler, yıl sonu müsameresi ile yeteneklerini sergileme fırsatı bulacaklar.

Yalova Belediyesi’nin çocuk destek eğitimi kapsamında sunduğu ve 3-6 yaş arası çocukların katıldığı ‘Okul Öncesi Eğitim Atölyesi Akran Buluşmaları’nda ise çocuk gelişim uzmanları tarafından çocukların motor gelişimleri, sanat etkinlikleri, çeşitli gelişim destekleyici atölye çalışmaları ve oyun etkinlikleri yer alıyor.

Başkan Tutuk, “7’den 77’ye Herkese Hizmet Veriyoruz”

Başkan Mustafa Tutuk, Yalova Belediyesi Sebahattin Engin- Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu ve Kütüphanesi’nde yaptığı ziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada; “Bugün okul öncesi akran buluşmaları ve sanat kurslarını ziyaret ettik. Yalova Belediyesi olarak 7’den 77’ye herkese hizmet sunuyoruz. Velilerimiz ve çocuklarımız bu yapmış olduğumuz etkinliklerle çok mutlu oluyor ve bu etkinliklerin artmasını istiyor. Yalova Belediyesi olarak yeni kültür merkezine ve salonlara ihtiyacımız var. Biz bunu yapabilecek güçlü bir belediyeyiz. İnşallah bunu en yakın zamanda belediyemize kazandıracağız. Millet Bahçesi içine bir kütüphaneyi hemen yapacağız. Ayrıca Karizma İş Merkezi 2. katta ise 24 saat açık olacak ‘24 Saat Uyumayan Kütüphane’ yapacağız. Bu kütüphane içinde ise bilgisayar salonu, etüt salonu yer alıp gençlere yönelik hizmete sunacağız. Bunu yeni binamıza geçtikten sonra hayata geçireceğiz. Çocuklarımız buradaki rahat ortamda derslerini çalışabilecek ve sınavlara hazırlanacak. 24 saat açık olacak kütüphanemizde öğrencilerimiz için çorba ikramımız olacak. Millet Bahçesi Kütüphanesi ise birkaç ay içinde ücretsiz hizmet vermeye başlayacak ve burada da ikramlarımız olacak” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli