DOLAR 32,2960 0.06%
EURO 34,7858 -0.09%
ALTIN 2.438,53 0,27
BITCOIN 2026847 1,77%
Yalova
14°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yalovalılar Şermin Yaşar’ın  “ Kelimenin Yolculuğu” Söyleşisinde Bir Araya Geldi

Yalovalılar Şermin Yaşar’ın “ Kelimenin Yolculuğu” Söyleşisinde Bir Araya Geldi

ABONE OL
Mart 5, 2024 14:20
Yalovalılar Şermin Yaşar’ın  “ Kelimenin Yolculuğu” Söyleşisinde Bir Araya Geldi
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen “Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonu’nun dün akşamki konuğu Şermin Yaşar oldu. Çocuk edebiyatına gönül vermiş ve aynı zamanda aktif şekilde yazarlık yapan Şermin Yaşar, ‘ Kelimenin Yolculuğu’ başlıklı söyleşisiyle Yalovalıları bilgi dolu bir muhabbetle buluşturdu. Yaşar, etkinlikte kelimelerin bilinmeyen ya da yanlış bilinen yönlerine vurgu yaptı.

Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde saat 20:00’da başlayan programa yetişkinlere çocukları da eşlik etti. Şermin Yaşar, etkinliğe çocukların katılım göstermesinin mutluluğunu yaşadı.  Yaşar, kelimenin evrimini ve gücünü vurgulayarak, kendi yazım süreci hakkında da bilgi verdi. Edebiyatsever konuklar, gece boyunca Şermin Yaşar’ın kitaplarını yazma sürecine dair bilgi edinirken, aynı zamanda edebiyatın toplumsal etkilerini de dinlediler. Akabinde çocuklar Şermin Yaşar’ın kaleme aldığı kitapları imzalattılar ve anı fotoğrafı çekildiler.

Programın sonunda Yalova Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman, Şermin Yaşar’a plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

En az 10 karakter gerekli