DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
Ağrı’da değişen DYK Yönergesi ve e-Kılavuzu değerlendirilme toplantısı yapıldı

Ağrı’da değişen DYK Yönergesi ve e-Kılavuzu değerlendirilme toplantısı yapıldı

ABONE OL
Ağustos 22, 2023 09:00
Ağrı’da değişen DYK Yönergesi ve e-Kılavuzu değerlendirilme toplantısı yapıldı
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, 2023-2024 eğitim öğretim yılında uygulanacak olan yeni DYK Yönergesi ve e-Kılavuzu hakkında ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleriyle bir toplantı yaptı.

Müdürlük toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Şube müdürleri Mehmet Özmüş ve Selahattin Bilgiç ile ilçe milli eğitim müdürleri ve ilçe milli eğitim şube müdürleri çevrimiçi olarak katıldı.

Toplantıda, yeni DYK Yönergesi ve bu doğrultuda güncellenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu’nda yer alan değişiklikler ele alındı.

Yeni kılavuza göre, ortaokul ve ortaöğretimde okuyan ve mezun olan öğrencilere yönelik verilecek olan destekleme ve yetiştirme kurslarının kurs merkezleri belirlendi.

Kökrek, toplantının ardından DYK il komisyon üyeleri ile bir araya gelerek kurs merkezleri belirlenmesi, öğretmenlerin görevlendirilmesi ve kursların işleyişi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Kökrek, yaptığı açıklamada, DYK’nın öğrencilerin akademik başarılarını artırmak, sınavlara hazırlamak ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla verildiğini belirterek, “Yeni kılavuzla birlikte kurslarımız daha etkin, verimli ve nitelikli hale gelecek. Öğrencilerimize faydalı olacak her türlü imkanı sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

En az 10 karakter gerekli