DOLAR 30,8561 -0.02%
EURO 33,3275 0%
ALTIN 1.999,83 0,01
BITCOIN 1599751 1,09%
Yalova

AÇIK

06:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

Akçakale ve Harran’da trafik lambaları yenilendi

Akçakale ve Harran’da trafik lambaları yenilendi

ABONE OL
Ağustos 12, 2022 17:00
Akçakale ve Harran’da trafik lambaları yenilendi
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla Akçakale ve Harran ilçesinde kavşak, ana arter ile yeni açılan yollarda trafik ikaz lambalarını yeniledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Akçakale ilçesinde kavşak, ana arter ve yeni açılan yollarda akıllı sinyalizasyon sistemi kurdu. Akçakale ilçesinde akıllı sinyalizasyon çalışmasını tamamlayan ekipler, Harran ilçesindeki ana arter ve kavşaklarda akıllı sinyalizasyon yenileme çalışmasına başladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi,7 gün 24 saat hizmet anlayışı ile sinyalizasyon sistemlerinin rutin olarak bakım ve onarım çalışmasını yapıyor. Anlık arıza ve kazalara müdahale eden Akıllı Ulaşım Sistemleri Şube Müdürlüğü personelleri, Akçakale ve Harran ilçesinde sinyalizasyon ve elektronik ekipmanların temizlik ve bakımını yaparak yenileme işlemlerini tamamladı.

Akçakale ve Harran ilçelerinde başlanan çalışmalar tüm il geneline yayılarak 40 adet kavşağa daha sinyalizasyon sistemi yapılacak. Şanlıurfa ve ilçelerde son 2 yılda yapılan çalışmalar neticesinde 70 olan sinyalizasyonlu kavşak sayısı 150’ye ulaşacak.

Endüstriyel pano, alt yapı kabloları, araç sayım kameraları ve uyarıcı LED ışıkların bakımı ve temizliği yapılarak trafikte güvenli ulaşım sağlanıyor. Trafik kontrol merkezindeki görevliler tarafından sürekli takip edilen kavşaklarda oluşan arızalar anında gideriliyor.

En az 10 karakter gerekli