DOLAR 18,8279 0.13%
EURO 20,4325 -0.56%
ALTIN 1.136,63 -1,62
BITCOIN 444104 -0,32%
Yalova

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: “Sinan Ateş bizim de evladımızdır”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: “Sinan Ateş bizim de evladımızdır”

ABONE OL
Ocak 10, 2023 16:08
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: “Sinan Ateş bizim de evladımızdır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sinan Ateş bizim de evladımızdır. CHP’de ülkücü arkadaşlarımız var. Sinan Ateş onlarında evladı, kardeşi, yol arkadaşları. Net söylüyorum CHP şehidin hakkını savunacaktır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen grup toplantısına katıldı. Burada konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da suikast sonucu öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in CHP’nin de evladı olduğunu ve bu işi sonuna kadar takip edeceklerini söyledi.

“Siyasal partilerin kapatılması askeri dönemlere ait bir gelenektir”

Siyasi partilerin kapatılmasının doğru olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Siyasal partilerin kapatılması askeri dönemlere ait bir gelenektir. Artık demokrasilerde siyasal partiler kapatılmaz. Çünkü hangi siyasi partinin iktidar olup olmayacağını egemen güçler değil, bizzat 85 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı karar verecektir. Partileri kapatıp, hazine yardımını kesmek gibi demokrasi dışı uygulamaları asla kabul emiyoruz ve doğru da bulmuyoruz” diye konuştu.

“Sinan Ateş bizim de evladımızdır”

Sinan Ateş suikastı hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bir kere şunu net söyleyeyim; Sinan Ateş bizim de evladımızdır. CHP’de ülkücü arkadaşlarımız var. Sinan Ateş onlarında evladı, kardeşi, yol arkadaşları. Net söylüyorum CHP şehidin hakkını savunacaktır. Bu benim CHP ülkücülüğüne karşı sorumluluğumdur. Ben bu sorumluluğumu yerine getirmek zorundayım. Yanında cinayete azmettiricileri barındırıyorsun, teslim edeceksin. Mafyaya fotoğraf vere vere yanındaki gençlere yanlış mesajlar verdin. Onlar da mafyacılık oynadı, her şeyi berbat ettiler. Bilmiyor muyuz sanıyorsunuz. Bir şehit var ortada bu kan yerde kalmayacak. Kapısına gelen polislere hakaret eden azmettiricileri teslim edeceksin. CHP’de ciddi bir ülkücü varlığı var ve bu ülkücülerle birlikte hareket ediyor. Çünkü ülkücülük vatanseverliktir. Biz de vatanseveriz. Biz Sinan’ın kızlarına adaleti mutlaka getireceğiz” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli