DOLAR 30,8561 -0.02%
EURO 33,3275 0%
ALTIN 1.999,83 0,01
BITCOIN 1599751 1,09%
Yalova

AÇIK

06:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

Cumhuriyeti kuran şehirler buluştu

Cumhuriyeti kuran şehirler buluştu

ABONE OL
Temmuz 24, 2023 15:56
Cumhuriyeti kuran şehirler buluştu
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) yönetimi, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından düzenlenen “Cumhuriyeti Kuran Şehirler” buluşmasına katıldı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis üyelerinden oluşan 14 kişilik Sivas TSO heyeti, Cumhuriyetin 100. Yılı ve Erzurum Kongresi’nin 104. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programlara iştirak etti.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın davetlisi olarak Erzurum’da olmaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, “Cumhuriyetin temellerini atıldığı iki şehir olarak büyük bir gururu yaşıyoruz. Böyle bir programın hazırlanmasına ön ayak alan Saim Başkanımızın nezdinde ETSO’ya teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir organizasyonun parçası olmaktan büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı iki şehri bütün yönleriyle birbiriyle yakınlaşması ve entegre olabilmesi adına atılan adımların büyük önem taşıdığını kaydeden Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Özakalın şunları söyledi; “Tabiri caizse biz Sivas ve Erzurum’u aynı teknenin hamuru olarak görüyoruz. İnşallah gelecek nesillerimize Cumhuriyetimizin temellerinin nasıl atıldığını, hangi merhalelerden geçip bugünlere geldiğimizi en iyi şekilde aktarabiliriz” dedi.

Erzurum TSO ile Kardeş Oda Protokolü imzalandı

Cumhuriyetin 100. Yılı ve Erzurum Kongresi’nin 104. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) arasında “Kardeş Oda” protokolü imzalandı.

“Erzurum ve Sivas’ın kadim şehir olma özelliği, Selçuklu’dan geliyor”

Kardeş Oda Protokolü’nün imza töreninde konuşan STSO Başkanı Zeki Özdemir, Erzurum ve Sivas’ın kadim şehir olma özelliğinin daha eskilerden, Selçuklulardan geldiğini söyleyerek, “İki kadim şehrimize ve dolayısıyla ülkemize ekonomik ve sosyal anlamda ortak bir katkı koymak adına Kardeş Odası protokolüne imza atmaya karar verdik. Erzurum ve Sivas’ın kadim şehir olma özelliği daha eskilerden, Selçuklulardan geliyor. Böyle bir ortak paydada birlikte olma gururunu da ayrıca yaşıyoruz. Bu kardeşlik protokolünü imzalayarak gelecekte şehirlerimize ekonomik ve sosyal anlamda katkı sağlayacak adımlar atacağımızdan bir şüphem yok. Birlikten kuvvet doğar, birliktelikte bereket vardır. Bu birliktelikten de inşallah hepimiz nasibimizi alırız” diye konuştu.

İmzalanan protokolün hayırlı olmasını dilediğini belirten ETSO Başkanı Saim Özakalın ise “Bugün, iki kadim kentin iş dünyası temsilcileri olarak şehirlerimizin geleceği için bir arada bulunuyoruz. Umuyorum ki, birazdan imzalayacağımız Kardeş Oda Protokolü, birlikte şehirlerimiz adına güzel işlere ve ülkemize katma değer sağlayacak projelere vesile olacaktır. “Dilde, fikirde, işte birlik” diyoruz. Bundan sonra bizim de sloganımız bu olacak. İmzalayacağımız protokolünün her iki odamıza da hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından her iki Oda Başkanı Kardeş Oda Protokolünü imzaladılar.

En az 10 karakter gerekli