DOLAR 31,1486 0.14%
EURO 33,8358 0.06%
ALTIN 2.035,69 0,19
BITCOIN 1775644 6,99%
Yalova
11°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Diyarbakır itfaiyesinden çocuklara eğitim

Diyarbakır itfaiyesinden çocuklara eğitim

ABONE OL
Ağustos 4, 2023 14:56
Diyarbakır itfaiyesinden çocuklara eğitim
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hazar Uyanış Gençlik Kampı ve Karaköprü Fidanlık Alanındaki yaz kamplarına katılan öğrencilere yangın eğitimi verdi.

İtfaiye Daire Başkanlığı, bir yandan yazın artan yangınlarla mücadele ediyor, bir yandan da eğitim çalışmalarına devam ediyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin Mahallesinde bulunan Hazar Uyanış Gençlik Merkezinde ağırladığı öğrencilere etkinliklerin yanı sıra eğitim programları da düzenliyor. İtfaiye Daire Başkanlığı, oluşturduğu ekiple kampta kalan öğrencilere yangınların nedenleri, yangınlara karşı alınacak tedbirler ve yangın yerinde nasıl davranılması gerektiği konularında eğitimler veriyor.

İtfaiyeciler tarafından ’yangın çıkış nedenleri, yangının çıkmaması için yapılması gerekenler ve alınacak önlemler, yangınla karşılaşılınca yapılması gerekenler, itfaiyenin görevleri’ hakkında öğrenci ve öğretmenlere ayrıntılı bilginin verildiği eğitimlerde öğrencilere katı, sıvı ve gaz sınıfı yangınlara müdahale şekillerini pratik olarak uyguluyor.

Hafta da iki gün verilen eğitimlere öğrencilerle uygulamalı olarak yangın söndürme çalışması gerçekleştiriliyor.

En az 10 karakter gerekli