DOLAR 28,9160 0.14%
EURO 31,4878 -0.04%
ALTIN 1.894,55 0,28
BITCOIN 1109589 1,55%
Yalova
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Dolgun Dudaklar İçin Basit Makyaj Hileleri

Dolgun Dudaklar İçin Basit Makyaj Hileleri

ABONE OL
Ocak 10, 2023 16:47
Dolgun Dudaklar İçin Basit Makyaj Hileleri
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şüphesiz ki gözlerimiz ve dudaklarımız yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerdir. Gözlerimizi daha belirgin ve canlı göstermek için pek çok makyaj tekniği olduğu gibi dolgun dudaklar için basit makyaj hileleri de mevcuttur.

Günümüzde dolgun dudaklar etkileyici ve hoş görünümü ile fazlasıyla tercih edildiği için dudak dolgusu estetik ameliyatlarının sayısı son derece arttı. Ancak estetik operasyonlara gerek kalmadan da basit makyaj teknikleri ile de dudaklarımızı dolgun göstermek mümkündür. Hemen her dudak yapısına özgü yöntemlerle daha dolgun ve dikkati çeken bir görünüm sağlamak mümkün olmaktadır.

Ruj Kalıntılarını Dudaklarınızda Bırakmayın

Hem sağlıklı hem de dolgun görünümlü dudaklara sahip olmak istiyorsanız, öncelikle dudaklarınızın temizliğini düzenli olarak yapmalı ve daha sonra makyaj teknikleri uygulamalısınız. Nasıl ki yüzümüz ölü derilerden arınmak ve canlı görünmek için temizlenmeye ve peeling, maske gibi yöntemlere ihtiyaç duyuyorsa dudaklarımız da temizlenmeye ihtiyaç duymaktadır.

Dudaklarınızı ölü derilerden arındırmak ve makyajınızın daha sağlıklı görünmesini sağlamak için bir tatlı kaşığı bal ve toz şeker ile hazırlanan karışım kullanabilirsiniz. Bu karışım ile dudaklarınıza haftada iki kez peeling yapmanız yeterlidir. Böylece dudaklarınız üzerinde uygulayacağınız makyaj hileleri daha doğal ve düzgün bir görüntüye ulaşacaktır.

Dudak Kalemi Sayesinde Dolgun Dudaklar

Dolgun dudaklara sahip olmak için yapılan makyaj hileleri için kullanılan makyaj malzemelerinden birisi de dudak kalemleridir. Süreceğiniz rujun rengi ile uyumlu renkte olan bir dudak kalemi ile dudaklarınızı daha dolgun göstermek çok kolay.

Öncelikle dudak çevrenizi seçtiğiniz kalem ile dengeli bir şekilde dudak çizginizin çok hafif dışına çıkacak şekilde sürmeniz gerekmektedir. Daha sonra kalem izi yapay görüneceği için bu görüntüyü hafifletmek adına parmağınız ile dudak kalemini yavaş yavaş dağıtmalısınız.

Son olarak seçtiğiniz ruju dudağınıza sürüp dudağınızın tamamına eşit bir şekilde dağıttıktan sonra dudaklarınızın daha dolgun göründüğünü fark edeceksiniz. Ancak tekrar belirtmeliyiz ki en önemli nokta dudak kaleminin rengi ile rujun renginin birbirine yakın ya da aynı tonlarda olmasıdır.

Kapatıcı Kullanarak Dolgun Dudak Görünümüne Kavuşun

Kapatıcı kullanımının dudaklarımızı daha dolgun göstermesinin sebebi kapatıcının dudaklarımıza boyut kazandırmasıdır. Dudağımızın alt ve üst kısmına kapatıcı uygulamak dudaklarımızın daha ön planda olmasına yardımcı olacaktır.

Bu noktada dudak çizgimize özen göstermemiz gerekmektedir. Kapatıcıyı dudak çizgilerimize temas etmeden uyguladıktan sonra tercih ettiğimiz ruju dudağımıza sürdüğümüzde dudağımızın daha belirgin olduğunu fark edeceğiz.

Eğer bu belirginlik oranını arttırmak isterseniz dudak alt ve üst çevresine kontür uygulayabilirsiniz. Çene üstüne ve dudak üst çizgisi üzerine aydınlatıcı sürmeli ve dudak alt çizgisi altına koyu tonlarda kontür malzemesi uygulamalısınız. Böylece dudak hatlarınız daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Dolgun Dudaklar İçin Ruj Tercihleri

Dolgun dudaklar için basit makyaj hileleri yaparken işinizi en çok kolaylaştıran ve istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayan faktör ruj tercihinizdir. Koyu renkli rujların dudakları daha dolgun gösterdiği düşüncesi hâkim olsa da aslında dudaklarımızı daha küçük gösterirler.

Bu nedenle dudaklarınızı dolgun göstermek için renk tonu olarak nude ruj renkleri tercih etmeniz bu makyaj hilelerinin altın kuralıdır diyebiliriz. Diğer bir etkili ruj tercihi ise parlak rujlardır. Parlak renkler dudaklarınızı daha canlı ve dolgun gösterecektir.

En az 10 karakter gerekli