DOLAR 28,9160 0.14%
EURO 31,4878 -0.04%
ALTIN 1.894,55 0,28
BITCOIN 1109589 1,55%
Yalova
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Enpara Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Enpara Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

ABONE OL
Nisan 28, 2021 20:49
Enpara Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?
Avatar
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Sanal kart, kredi kartı bilgilerinizi girmeye gerek kalmadan internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz tek kullanımlık bir kredi kartıdır. Sanal kart, adı üstünde sanal bir karttır, fiziki bir varlığı yoktur. Bu karta kendi kredi kartı limitinizden bir limit atarsınız ve bu limiti kullanarak alışveriş işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Enpara, uzun süredir sanal kart uygulamasını devreye sokmaya çalışıyordu fakat epey bir süre bunu başaramadı, nihayet sonunda yeni bir sanal kart uygulamasını devreye soktu ve artık sanal kart ile rahatlıkla alışveriş işlemlerinizi internet ortamında gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Enpara Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır, Nedir?

Sanal kart, az önce de açıklamış olduğumuz gibi, kredi kartı limitinizin kullanılmasıyla oluşturulan tamamen fiziksel bir geçerliliği olmayan bir kredi kartıdır. Sanal kart sadece internet alışverişlerinde geçerli olmakla beraber, kredi kartı bilgilerinizi girmeden alışveriş yapmanızı sağlamaktadır. Sanal kredi kartı, tekrar tekrar oluşturulabilir ve kullanılabilir. Sanal kredi kartı ile işiniz biterse, silebilir ve yeniden lazım olduğunda tekrar kullanabilirsiniz.

Neden Sanal Kart?

Sanal kart kullanımının en önemli avantajı, daha önce alışveriş yapılmamış güvenilir olmayan web sitelerinden alışveriş yaptığınızda, kart bilginizin kopyalanma riskidir. Örneğin, güvenilir olmayan ya da bilmediğiniz bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapacaksınız diyelim. Bu durumda, sanal kart oluşturmanız çok önemli, zira kart bilgilerinizin kopyalanma ve kredi kartınızın çalınma riski bulunmaktadır.

Enpara Sanal Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur?

Enpara sanal kart oluşturmak için internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. İnternet veya mobil bankacılık kullanarak bu işlemi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Sanal kart oluşturma işlemi için, aşağıdaki adımları da takip edebilirsiniz.

 • Enpara mobil bankacılık veya internet bankacılığı şubesine giriş yapınız.
 • Giriş işleminden sonra, kredi kartları sekmesine giriş yapın.
 • Ardından sanal kredi kartı imgesini göreceksiniz tıklayın.
 • Bu alandan sanal kredi kartı oluşturabilirsiniz.
 • Sanal kredi kartınız için limit tanımlamanız gerekmektedir.
 • Limit tanımlayacağınız banka kartını veya kredi kartını buradan seçebilirsiniz.
 • Sanal kartlar hem kredili hem de ön ödemeli olarak çalışabilmektedir.
 • Ama kredi kartınız yoksa, sanal kart alamazsınız.

Enpara Sanal Kart Silme- İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kullandığınız sanal kartı iptal edebilir veya silebilirsiniz. Genellikle çoğu banka silme işlemine izin vermese de kartı kullanıma kapatmanıza olanak tanıyor. Mobil şubeyi kullanarak rahatlıkla sanal kredi kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz. 

Sanal Kart Kullanmanın Avantajları

İnternet üzerinde yaptığınız alışverişler için sanal kart kullanmanızın pek çok avantajı vardır. Bu avantajlardan biri de kredi kartı bilgilerinizi girmeden alışveriş yapma olanağıdır. Sanal kart kullanarak hiçbir kredi kartı bilginizi girmeden alışveriş yapabilir ve doyasıya para harcayabilirsiniz. Fakat, sanal kart olmadan alışveriş yaparsanız, pek çok sorun yaşayabilirsiniz.

 • Sanal kart kullandığınız zaman her türlü riskten korunabilirsiniz.
 • Kredi kartı bilgilerinizin kopyalanma riskini engellemiş olursunuz.
 • Kredi kartınızla yapacağınız alışverişleri güvenle yaparsınız.
 • Kart bilgilerinizi birine vereceğiniz zaman, acaba çok yüksek harcama yapar da limitimi bitirebilir mi diye endişelenmenize gerek kalmaz. 

En az 10 karakter gerekli

SON DAKİKA HABERLERİ