DOLAR 19,1400 0.11%
EURO 20,7476 0.05%
ALTIN 1.208,49 -0,38
BITCOIN %
Yalova

HAFİF YAĞMUR

19:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

EYT’lilerden Bakan Bilgin’e teşekkür ziyareti

EYT’lilerden Bakan Bilgin’e teşekkür ziyareti

ABONE OL
Mart 15, 2023 18:08
EYT’lilerden Bakan Bilgin’e teşekkür ziyareti
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emekleri Yasalara Takılanlar Derneği (EYTDER) Genel Başkanı Nalan Esmeray ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Bakan Bilgin, EYTDER Genel Başkanı Esmeray ve beraberindeki EYT platformları temsilcilerini Bakanlığın Reşat Moralı Salonu’nda kabul etti. Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) Türkiye’nin 20 yıllık sorunu olduğunu ve mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli yasal düzenlemeyi hayata geçirdiklerini belirten Bakan Bilgin, “Meselenin çözülmüş olması çok önemli. Hukuk kuralları geriye doğru işletilmez. Bu mağduriyet fikri de oradan doğmuştu. Hukuka uygun bir düzenlemeyle biz görevimizi yaptık” dedi.

EYT meselesinin çözüldüğünü ve geçici işçi sorununun da Meclis gündemine alınarak çözüme ulaştırılacağını dile getiren Bakan Bilgin, şu ifadelere yer verdi:

“EYT gibi bir sorun çözüldü. Şimdi de Mecliste geçici işçiler sorunu var. Bu sorunu da tarihsel olarak ciddi bir adım atarak çözüyoruz. Biz bunları seçim için yapmıyoruz. ’Bu konu seçime yetişir mi?’ diye soranlar var. Seçime yetişmesi gerekmiyor, zaten seçimi biz alırız. Bazı sorunlar seçimden sonra çözülecek. Çünkü önümüzde çözülmesi gereken çok sayıda dosya var. Taşeron işçiler sorunu var, başka sorunlar var. Onların hepsini adım adım çözeceğiz. Çözmediğimiz hiçbir şey olmayacak. Çalışma hayatı huzurlu olursa, çalışma hayatında işçi, işveren, devlet arasındaki ilişkide emeğin hukukunu koruyan bir yaklaşım hakim olursa sorunlar çözülür. Bizim devletimiz sosyal bir devlettir. Çalışanlarını, emeklilerini, emekçilerini korumak Anayasal görevidir.”

EYTDER Genel Başkanı Esmeray, çözüme ulaştırılan EYT’nin yasalaştırılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli