DOLAR 30,8561 -0.02%
EURO 33,3275 0%
ALTIN 1.999,83 0,01
BITCOIN 1599751 1,09%
Yalova

AÇIK

06:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

Haliliye Belediyesi gençleri bilim ve teknolojiyle tanıştırıyor

Haliliye Belediyesi gençleri bilim ve teknolojiyle tanıştırıyor

ABONE OL
Kasım 30, 2023 12:13
Haliliye Belediyesi gençleri bilim ve teknolojiyle tanıştırıyor
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haliliye Belediyesi tarafından Ankara’ya düzenlenen gezi ile gençler, HAVELSAN ile TUSAŞ’ı ziyaret etti. Burada yazılım, havacılık, uzay bilimi ve mühendislik alanında çalışmaları inceleme şansı bulan gençler, yaşadıkları heyecanı anlatarak, bilim ve teknolojiyle tanışmalarına fırsat veren Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın gençliğe ve eğitime öncelik verilmesi yönündeki talimatlarıyla öğrenciler, bilim ve teknolojiyle tanışıyor.

Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Haliliye Kaymakamlığının düzenlediği ve Haliliye Belediyesinin desteklediği bilim ve teknoloji geziyle gençler, Ankara’ya götürüldü. Her yıl düzenlenen ve gençlere milli değerlerin aşılanmasının hedeflendiği gezi ile 40 öğrenci, Hava Elektronik Sanayii (HAVELSAN) ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Müdürlüğünü ziyaret etti. HAVELSAN ve TUSAŞ’da yazılım, havacılık, uzay bilimi ve mühendislik alanındaki çalışmaları inceleme ve görme şansı bulan gençler, unutulmaz bir deneyim yaşadı. HAVELSAN ve TUSAŞ’da gezi öncesi verilen konferans ile bilim, teknoloji ve yazılım alanında teknik bilgi sahibi olan gençler, geleceğe yönelik de hayallerini şekillendirdiklerini ifade etti. Kazandıkları deneyim ile özellikle bilim ve teknoloji alanlarında çalışmak istediklerini kaydeden gençler, sunulan imkanlar dolayısıyla Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Bilimle iç içe oldukları teknik ve kültürel geziyi değerlendiren öğrenciler, yapılan çalışmaları yakından gördüklerini ve edindikleri bilgiler ile mühendislik, yazılım alanında kendilerini geliştirmeyi istediklerini söyledi. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür eden gençler, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öğrenciler, gerçekleştirilen gezinin ardından Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ve Anıtkabir’i ziyaret etti.

En az 10 karakter gerekli