DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
İzmir Selçuk’ta ’Çocuk Meclisi’ kuruldu

İzmir Selçuk’ta ’Çocuk Meclisi’ kuruldu

ABONE OL
Kasım 20, 2023 17:29
İzmir Selçuk’ta ’Çocuk Meclisi’ kuruldu
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü öncesinde Selçuk Antik Kenti’nde yer alan Odeon’da Selçuk Çocuk Meclisi kuruldu.

Selçuklu çocuklar, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde tarihi bir adıma imza atarak Odeon’da meclislerini kurdular. İlk olarak Birleşmiş Milletler tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilen Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin maddelerini okuyan çocuklar hep birlikte “Çocuğum, haklarım var” dedi.

Selçuklu çocukların meclis heyecanına ortak olan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çocuklar adına kentte atılacak adımlara Çocuk Meclisi ile birlikte karar vereceklerini belirterek, “Çocuklarımızın fikirleri varsa, bu fikirleri uygulayabilecekleri bir ortam olması gerekir diye düşündük. O yüzden dedik ki, çocuk olan ve haklarını çok iyi bilen bu çocuklarımızı meclis üyesi ilan edelim. Artık Selçuk Belediyesinin meclis üyelerini ve ilerinin idarecilerini burada görüyorsunuz. Bundan sonra biz çocuklarla ilgili bir şey yapmak istediğimizde Çocuk Meclisimize getireceğiz ve diyeceğiz ki, ’Burada bir park yapmak istiyoruz, sizin için uygun mu?’ Çocuklar için açmak istediğimiz bir kursu Çocuk Meclisimize soracağız” dedi.

Haklarını bilen çocuklara teşekkür eden Başkan Ceritoğlu Sengel, “Sizler Selçuk Belediyesinin ilk Çocuk Meclisi’ni oluşturuyorsunuz. İlerleyen yıllarda da Selçuk Belediyesinin meclis üyeleri, belediye bürokratları ve belediye başkanı olacaksınız. Kendinizle gurur duyun çocuklar” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli