DOLAR 16,0909 0.97%
EURO 17,2558 1.19%
ALTIN 961,851,40
BITCOIN 469086-2,93%
Yalova
23°

AÇIK

17:03

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kadınlar İçin Bacak İnceltme Hareketleri

Kadınlar İçin Bacak İnceltme Hareketleri

ABONE OL
Ekim 21, 2021 14:14
Kadınlar İçin Bacak İnceltme Hareketleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bacak inceltme hareketleriinternet üzerinden sık sık araştırılan ve uygulanan hareketlerin başında gelmektedir. Kilo vermek isteyen insanlar, özellikle kadınlar basenlerinden oldukça şikayet etmektedir. Bunun en büyük sebebi, basenlerdeki yağların zor erimesidir. Bu nedenle insanlar internet üzerinden hangi hareketlerin bacak bölgesindeki yağları erittiğini ve incelme sağladığını merak etmektedir.

Bacak inceltme hareketlerini uygulayarak kolaylıkla incelme sağlanabilse de gözle görülür bir değişim olabilmesi için oldukça sabırlı olmak gerekir. Bacaklar bir günde kalınlaşmadığı gibi bir günde de incelmesi mümkün olmayacaktır. Buradaki en önemli konu, istikrarlı bir şekilde haftada en az 3 ya da 4 kez bu bacak inceltme hareketlerini yapmaktır. Bir hafta çok yoğun yaptıktan sonra 1 ay ara verip tekrar aynı yoğunlukta bu hareketleri yapmanın maalesef herhangi bir etkisi olmayacaktır. En fazla 1,5 – 2 ay içerisinde bacak inceltme hareketleri ile sizler de vücudunuzdaki değişimleri gözle görebilir hale geleceksiniz.

Kadınlar İçin Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak İnceltme Hareketleri Nelerdir

Bacak inceltme hareketleridenildiğinde akla pek çok hareket gelmektedir. Sizler için bu yazımızda, en etkili bacak inceltme hareketlerini derlemiş bulunmaktayız:

  1. Squat yaparak basenlerden kurtulma
  2. Lunge hareketi ile tüm bacak inceltme
  3. Side lunge ile bacak inceltme
  4. Parmak ucuna çıkarak baldır inceltme
  5. Side plank left lift bacak inceltme

Squat Yaparak Basenlerden Kurtulma

Squat, bacaklarını inceltmek isteyen her kişinin mutlaka denemiş olduğu hareketlerin başında gelir.

  • Squat yapabilmek için ayak tabanlarınızın üzerine tam basarak ayaklarınızı omuz hizasında açıp dik durun.
  • Daha sonra poponuzu geriye iterek çömelme hareketi yapın.
  • Bu hareketi yaparken dizlerinizin ayak parmaklarınızı geçmemesine çok dikkat etmelisiniz, aksi taktirde hareketi yanlış yapıyor olursunuz.
  • Ayrıca poponuzun yere değmemesi gerekir.
  • Squat yaparken dengenizi kaybetmemek için ellerinizi düz bir şekilde öne doğru uzatabilirsiniz.

Squat’ın bir versiyonu olan Sumo Squat’ta ise bacaklarınızı omuz genişliğinden daha fazla açarak bu hareketi zorlaştırabilirsiniz. Böylece iç bacak kaslarınız da daha fazla çalışmış olur.

Lunge Hareketi ile Tüm Bacak İnceltme

Bacak inceltme hareketleridenilince en zor ve en korkutucu olanlarından olan lunge hareketi, tüm bacak kaslarını çalıştırdığı için oldukça etkilidir. Lunge hareketi yapmak için bacaklarınızı yanyana getirerek ayakta dik bir şekilde durun. Daha sonra bir bacağınızı öne adım atar gibi koyarak diğer bacağınızın üzerinde diz çökün. Bunu yaparken sabit bacağınızın dizinin yere değmemesi fakat yere değecek kadar yaklaşması oldukça önemlidir. İster aynı bacak ile birkaç hareket üst üste yapın isterseniz de her harekette başka bir bacağınızı öne koyun.

Side Lunge ile Bacak İnceltme

Yukarıda anlatılan Lunge hareketini yan taraflara doğru yaparak bu hareket uygulanır. Bu hareket iç bacak kaslarımızın daha da çok çalışmasına olanak vereceği için oldukça zor eriyen iç kısımlardaki yağların da yakılma sürecini hızlandıracaktır.

Parmak Ucuna Çıkarak Baldır İnceltme

Oldukça basit gibi gözüken parmak ucuna çıkma egzersizi, üst üste 50 – 100 tane yapıldığında hem ayak bileklerini hem de baldırları inceltmek için çok etkili olabilmektedir. Bunun için ayakta dik bir şekilde dururken iki ayaklarınızın parmak ucuna çıkıp birkaç saniye öyle durduktan sonra yavaşça inebilirsiniz.

Side Plank Leg Lift ile Bacak İnceltme

Bacak inceltme hareketleriyazımızın son hareketi olan side plank leg lift tüm bacak kaslarınızı çalıştırmanıza yardımcı olur. Bir kolumuzu dirsekten bükerek yere yatırdıktan sonra bu kolumuzdan destek alarak dik bir şekilde yan şekilde plank pozisyonuna geçilir. Daha sonra yukarıda kalan bacak yavaşça kaldırılıp indirilir. Böylece bu hareket tamamlanmış olur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk