DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

 • HABERLER
 • SERVİS 1
 • SERVİS 3
 • FİNANSİF
 • İNTERAKTİF
 • HESAP
 • DİĞER
Kredi Kartına Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Kredi Kartına Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

ABONE OL
Aralık 28, 2021 16:52
Kredi Kartına Taksitle Telefon Nasıl Alınır?
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kredi kartına taksitle telefon nasıl alınır? Günümüzde kaliteli bir cep telefonu satın almak gerçekten de hiç kolay değil. Alacağınız cep telefonu büyük ihtimalle 4 bin liradan fazla olacağı için, peşin bir şekilde almak yerine, taksitli bir şekilde satın almayı tercih etmek çok daha iyi olacaktır. Taksitli bir şekilde cep telefonu almak da maalesef kolay değildir, zira her yer kredi kartına taksit yapmamaktadır. Fakat bu içerikte, kredi kartınıza taksitli bir şekilde telefon alabileceğiniz yerler hakkında detaylı bilgi alabileceksiniz. 

Kredi Kartı ile Taksitli Telefon Satın Almak Mümkün Mü?

Bildiğiniz gibi, BDDK yani bankacılık denetleme ve düzenleme kurumunun kararı nedeniyle taksitli bir şekilde cep telefonu satın almak yasak. Bunun en önemli nedenlerinden biri de cep telefonlarının büyük oranda ithal olması ve taksitli işlemle alındığında rahatlıkla telefon alınabilmesidir. Devlet, ithalat artışının önünü kesmek için, taksitle telefon almayı yasaklıyor.  Fakat Türkiye’deki maaşlar da herkesin malumu. Sadece bir telefon alabilmek için bir maaş hatta iki maaş ödemek zorunda kalabiliyor insanlar. Bu nedenle kredi kartı ile veya başka bir yöntemle taksitli bir şekilde cep telefonu alınabiliyor mu merak ediyorlar. 

BDDK’nın yeni açıklamış olduğu düzenlemeye göre, elektronik kategorisindeki ürünler taksit sayısı 6’yı geçmeyecek şekilde taksitlendirilebilmektedir. Yani cep telefonu almak istediğiniz zaman bunu en fazla 6 taksit yaparak alabileceksiniz. Yine de bu pek makul bir oran gibi durmuyor zira herkes 6 taksitle cep telefonu alabilecek maddi güce sahip olmayabilir. Yeni açıklamış olan bu düzenlemeye göre en fazla 6 taksitle telefon alabilirsiniz ve kredi kartıyla telefon almak için başka herhangi bir yol da yok.

Senetle Cep Telefonu Sahibi Olabilirsiniz

Cep telefonu almanın tak çaresi kredi kartı değil. Pek çok mağaza, senetle de cep telefonu almaya izin vermektedir. Senetle cep telefonu almak için, senetle satış yapan herhangi bir mağazaya gitmeniz ve seçtiğiniz cep telefonunu satın almanız yeterli olacaktır. Tüm bu duruma rağmen, bazı alışveriş yerleri senetle telefon almanız için bir işyerinde çalışıyor olmanızı isteyebiliyor. Bu durumda 18 yaş altı ve çalışmayan kişiler ne yazık ki cep telefonu alamıyorlar.

Mutlu Evim

Senetle cep telefonu alabileceğiniz yerlerden birisi de Mutlu Evim mağazalarıdır. Mutlu Evim, 24 aya varan vade seçenekleri ile cep telefonu almanıza olanak sağlamaktadır. Mutlu Evim’den cep telefonu almak için yapmanız gereken tek şey, internet üzerinden Mutlu Evim mağazalarını ziyaret etmek ve alışveriş işlemini gerçekleştirmek olmalıdır. Dilerseniz Mutlu Evim şubelerini de ziyaret ederek senetle cep telefonu alabilirsiniz. 

Mutlu Evim Senetle Cep Telefonu İçin İstenen Belgeler

 • SGK dökümünüz
 • İkametgâh adresiniz
 • Adınıza kayıtlı olan bir fatura
 • Kimlik kartınızın fotokopisi veya kimlik kartınız.

Mutlu Evim üzerinden senetle cep telefonu almak için bu belgeler şart koşulmaktadır. Aylık geliriniz SGK dökümü üzerinden görüntülenebileceği için bu bilgileri doğrudan firmaya iletmenize gerek yok. Fakat sigortasız çalışıyorsanız, gelirinizden firmaya bahsedebilir ve bu konuda fikir sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

EVKUR Senetle Cep Telefonu

Senetle cep telefonu alabileceğiniz yerlerden biri de Evkur mağazalarıdır. Evkur mağazaları senetle yapılan alışveriş işlemlerine sıcak bakıyor. Üstelik +10 taksit kampanyası ile size sunulan mevcut taksit vadesini 10 ay artırabiliyorsunuz.  Genel olarak cep telefonlarına 36 aya kadar taksit imkânı sunabiliyor Evkur. Bu sayede 36 taksit imkanından yararlanarak senetle cep telefonu alabiliyorsunuz.

Evkur mağazasının senetle satış için tek şartı, senet verilecek kişinin 18 yaşından büyük olmasıdır. 18 yaşından büyük olan herkes EVKUR üzerinden senetle cep telefonu satın alabiliyor.

EVKUR Talep Edilen Belgeler

 • SGK Dökümü (Sigortalı değilseniz gelir beyannamesi veya bildirimi
 • Aylık gelir belgeniz, maaş bordrosu veya vergi levhası
 • İkametgâh adresiniz
 • Adınıza kayıtlı bir fatura
 • Kimlik belgeniz veya örneğiniz.

Nakit Avans ile Cep Telefonu Alma

Bankanın size sunduğu nakit avans limitini kullanarak, ATM’den nakit para çekebilir ve bunu peşin bir şekilde cep telefonu almak için kullanabilirsiniz. Peşin olarak aldığınız cep telefonu karşılığında banka hesabınızda kredi kartı borcu oluşacaktır. Bankadan kredi kartı taksitlendirme isteğinde bulunabilir ve çektiğiniz nakit avans tutarını oldukça kolay ve rahat bir şekilde taksitlendirebilirsiniz. Bankalar bu işlemler için oldukça düşük oranlarda faiz talep etmektedir. Hatta bazen ilk 6 ay için sıfır faiz sonraki aylar için ay başına %1,89 gibi düşük ve makul bir faiz oranı talep edebilmektedir. 

En az 10 karakter gerekli