DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
Kuşadası Belediyesi makine ve ekipman envanterini geliştiriyor

Kuşadası Belediyesi makine ve ekipman envanterini geliştiriyor

ABONE OL
Kasım 28, 2023 14:24
Kuşadası Belediyesi makine ve ekipman envanterini geliştiriyor
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından kente 4 buçuk yılda 1 milyon 478 bin metrekare yeni yol kazandıran Kuşadası Belediyesi, kaynaklarını verimli kullanmak amacıyla yaptığı teknik ekipman yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda satın alınan asfalt kazıma makinesiyle eskiyen yollardaki asfalt söküldükten sonra geri dönüştürülerek, elde edilen malzeme stabilize yol yapımı başta olmak üzere farklı alanlarda kullanılıyor.

Kuşadası Belediyesi, bünyesinde bulunan araç ve teknik ekipman envanterini her geçen gün geliştiriyor. Kuşadalılar için kaliteli hizmet üretirken kaynaklarını da doğru ve verimli bir biçimde kullanmayı amaçlayan Kuşadası Belediyesi, bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü için geçtiğimiz aylarda asfalt kazıma makinesi satın aldı. Saatte 180 metreküp kazıma kapasitesine sahip makine, yol yüzeyindeki eskiyen büyük asfalt katmanlarını kısa sürede kaldırıyor. Bu sayede zamandan tasarruf sağlandığı için ekipler tarafından yeni yolun yapımı kısa sürede tamamlanıyor.

Asfalt kazıma makinesi aynı zamanda asfalt katmanlarını oluşturan malzemeleri de birbirinden ayrıştırıyor. Böylece Kuşadası Belediyesi, geri dönüşüm işlemine tabi tutabildiği malzemeyi, yine kent genelindeki yolların yapımında kullanarak hem maliyeti azaltıyor hem de enerji tasarrufu yapıyor. Kazıdığı zemini yeni malzeme serimi için düz bir hale de getiren asfalt kazıma makinesinin Fen İşleri Müdürlüğü’ne kazandırılmasıyla dışarıdan araç kiralama ihtiyacı da ortadan kalkmış oluyor.

Kuşadası Belediyesi’nin imkan ve bütçesini en iyi biçimde kullandıklarını belirten Başkan Ömer Günel, “Araç filomuza kattığımız asfalt kazıma makinesi ile yol çalışmalarını artık çok daha sağlıklı ve daha düşük maliyetle yapmaya başladık. Özellikle kazıma işleminden elde edilen malzemenin geri dönüştürülerek yenden yol yapımında kullanılması ekonomik anlamda maliyetlerin azalmasına da katkı sunduğundan bizim için çok önemli” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli