DOLAR 32,2953 0%
EURO 34,7255 0.03%
ALTIN 2.433,65 0,43
BITCOIN 2283953 4,70%
Yalova
17°

AÇIK

16:50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Marmaris’te öğrencilere motor ve bisiklet kullanım kuralları anlatıldı

Marmaris’te öğrencilere motor ve bisiklet kullanım kuralları anlatıldı

ABONE OL
Aralık 24, 2022 12:35
Marmaris’te öğrencilere motor ve bisiklet kullanım kuralları anlatıldı
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Marmaris Belediyesi, Trafik Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle öğrencilere trafikte motor ve bisiklet kullanımına ilişkin teorik ve pratik dersler verilmeye başlandı.

Son yıllarda Marmaris’te artan trafik kazalarına karşı çocukların ve gençlerin bilinçlendirilmesi amacıyla 3 kurum işbirliğine gitti. Marmaris Belediyesi Marvelos görevlileri ve Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisleri öğrencilere trafikte bisikletlilerin ve motor sürücülerin uyması gereken kurallar konusunda eğitim verdi.

İlkokul ve lise düzeyinde verilen eğitimlerde ilk olarak Trafik Eğitim Parkı’nda Ahu Hetman İlköğretim Okulu öğrencilerine trafikte bisiklet kullanım kuralları anlatıldı. Marvelos Akıllı Bisiklet Birimi ve trafik polislerince verilen eğitimlerde bisiklet kullanırken kask, dizlik ve koruyucu eldiven takmanın önemi belirtildi. Belediye görevlilerince çocuklara bisiklet bakımı hakkında da bilgi verildi.

Eğitimlerin 2. bölümüyle Marmaris Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi. 12. sınıflara verilen eğitimlerde özellikle motor ve bisiklet kullanırken kaskın sürücüleri ölümlü kazalardan koruyacağına vurgu yapıldı. Öğrencilere motor ve bisiklet kazalarına ilişkin güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler izletildi. Eğitimlerin okullardan gelen talep doğrultusunda devam edeceği belirtildi.

En az 10 karakter gerekli