DOLAR 32,2960 0.06%
EURO 34,7858 -0.09%
ALTIN 2.438,53 0,27
BITCOIN 2026847 1,77%
Yalova
14°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Menteşe Belediyesinden Tıp öğrencilerine tiyatro eğitimi

Menteşe Belediyesinden Tıp öğrencilerine tiyatro eğitimi

ABONE OL
Kasım 29, 2023 11:56
Menteşe Belediyesinden Tıp öğrencilerine tiyatro eğitimi
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Menteşe Belediyesi, Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesinin Tiyatro ve İyi Hekimlik Uygulamaları dersi projesine tiyatro eğitmeni ve danışmanlık desteği sağlayacak.

Menteşe Belediyesi’nin paydaşı olduğu Tıp Fakültesinin projesi çerçevesinde Menteşe Belediyesi tiyatro eğitmeni, sanat ve Tıp’ın birleştirilebilmesi amacıyla tıp öğrencilerine tiyatro dersi verecek.

MSKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Cüneyt Karakuş ve Tıp Fakültesi bölümü akademisyenleri proje ile ilgili bilgi vermek için Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü ziyaret ettiler.

Ziyarette Başkan Gümüş Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan bir projenin paydaşı olmanın önemine değinerek, “Tıp fakültesi hocalarımız araştırmaları sonucunda bir proje üreterek hayata geçirmişler. Bizler de sanat ve Tıp’ın birleştirilmesi amacıyla özel çalışma modülü dersi çerçevesinde uygulamaya konulan bu projeye tiyatro eğitmeni ve danışmanlık hizmeti sağlayarak projenin paydaşı olacağız. Hekim adaylarının tiyatro eğitimi alacağı, hastasıyla empati yapmasını ve sosyalleşmesini sağlayacak, önümüzdeki ay hayata geçmesi planlanan projenin hazırlanmasında emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli