DOLAR 18,6369 0.02%
EURO 19,3717 -0.23%
ALTIN 1.048,49-0,29
BITCOIN 306916-0,77%
Yalova

HAFİF YAĞMUR

15:24

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Savcı, Mülkiye Müfettişi, Sayıştay Denetçisi

Savcı, Mülkiye Müfettişi, Sayıştay Denetçisi

ABONE OL
Nisan 28, 2021 15:10
Savcı, Mülkiye Müfettişi, Sayıştay Denetçisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak basın toplantısında Yalova Belediyesinin çiftlik gibi yönetildiğini söyledi.

Yaptığı açıklamada;

Yakup Koçal döneminde, borç 53 milyon TL iken Vefa Salman döneminde 135 milyon TL‘ye çıkıp %154 artış gözlenmiş. Personel Sayısı Yakup Koçal döneminde, 740 iken; Vefa Salman döneminde %57 artış gösterip 1157‘ye ulaşmış. Yıllık kavurma gideri ise Yakup Koçal döneminde 2 milyon TL iken Vefa Salman döneminde 3 milyon TL’ye çıkarak %50’lik artış göstermiş.

Vefa Salman’ın belediye başkanı olduğu dönemde Yalova’nın nüfusunun %8 arttığını buna karşılık borç miktarı %154 ve personel sayının %57 gibi orantısız şekilde artış gösterdiğini dile getirerek Yalova Belediyesi’nin batağa sürüklendiğini söyledi.

İhalelerde de usulsüzlükler yapıldığını, belediyenin imkanlarının eşe dosta peşkeş çekildiğini, 1 günde aynı kişiye 4 ihale verildiğini söyledi.

Sayın Öztabak,

İktidar sizsiniz, varsa belgeniz bu devletin savcısı ve müfettişi var. Talep etmeniz halinde tüm bu dile getirilen konuları inceletebilirsiniz. Ancak şunu da unutmayınız. Belediye bu kadar zor durumda ve yolsuzluklar almış başını gitmişsse niye kimse dur demiyor.

Meclis çoğunluğu sizin partinizde, bazı meclis üyeleri bu olumsuzlukları dile getirirken kimisinin aklına;

  • Oturduğu makam
  • Komisyon üyeliği
  • Tuğla işi
  • İmar işi
  • Oğlunun işi
  • Hanımının işi
  • Hatta çişi mi geldi?

Önemli sayıda meclis üyesi bağırdı durdu, maalesef kimse duymadı. Şimdi gemi su alıyor diyorlar, akıllarınca kendilerini kurtaracaklar. Valla Ahmet Kaya demişti: “Hepiniz de ordaydınız. Üstelik kameralar vardı.” O kamera kayıtları saklanıyor hala.

Allah biliyor, görüyor, soracak, mal ve servetini nerede kazanıp nerede harcadın? Neden sustun? Neden kul hakkı yedin?

Evet hesap günü var ve hesap gününe her gün bir gün daha yaklaşıyoruz. Tabi ki, hesap gününe inanıyorsanız. Tabi ki bir gün toprak olup gideceğiz diyenlerden değilseniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ