DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,88 0,36
BITCOIN 2214591 1,50%
Yalova
18°

PARÇALI BULUTLU

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sivas’ta ilk, engeller hippoterapi ile aşılacak

Sivas’ta ilk, engeller hippoterapi ile aşılacak

ABONE OL
Kasım 12, 2023 12:04
Sivas’ta ilk, engeller hippoterapi ile aşılacak
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sivas’ta özel gereksinime sahip bireylere yönelik atlı terapi uygulanması olan ’hippoterapi’ eğitiminin ilki gerçekleştirildi.

Hamidiye Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen hippoterapi eğitimi, Sivas Valiliği, Sivas Kültür A.Ş ve ORAN Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İki gün süren ‘Temel Hippoterapi Eğitimi’ birinci gününde proje icra kurulu başkanı ve eğitim koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Torun “Hippoterapide İnsan Sağlığı Bileşeni” başlığında, ’sağlık uygulaması olarak hippoterapi’, ’at destekli uygulamalarda uluslararası terminoloji problemleri ve temel kavramlar’ konularında bilgiler verdi. Uzm. Fizyoterapist Sermet Yüce, at destekli fizyoterapinin yararları, en yaygın kullanılan rahatsızlıklar, at destekli fizyoterapi seans aşamaları gibi uygulamalar üzerine bilgiler paylaştı.

Proje yasal temsilcisi Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Cafer Yıldırım, ’hippoterapide at refahı’, ’hippoterapi atına yönelik veterinerlik uygulamalarında dikkat edilecek hususlar’, ’hippoterapi atında sağlıklı biyomekanik yürüyüş muayenesi’ konularında eğitim verirken, proje danışmanı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğr. Gör. At Antrenörü Ali Ekber Ün, ’at bakımı’, ’at davranışları ve hippoterapi atının eğitimi’ konularında tecrübe ve bilgilerini paylaştı.

En az 10 karakter gerekli