DOLAR 18,8144 0.01%
EURO 20,5168 0.28%
ALTIN 1.168,67 0,23
BITCOIN 434524 -0,15%
Yalova

HAFİF YAĞMUR

18:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

TDP lideri Sarıgül: “Kürt yurttaşlarım ve Türk yurttaşlarım kardeştir. Kalleş olan Amerika’dır”

TDP lideri Sarıgül: “Kürt yurttaşlarım ve Türk yurttaşlarım kardeştir. Kalleş olan Amerika’dır”

ABONE OL
Ocak 9, 2023 15:22
TDP lideri Sarıgül: “Kürt yurttaşlarım ve Türk yurttaşlarım kardeştir. Kalleş olan Amerika’dır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye’nin ve dünyanın ortasında silahlar gitsin barış gelsin diyen parti biz olacağız. Kürt yurttaşlarım ve Türk yurttaşlarım kardeştir. Kalleş olan Amerika’dır” dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, partisinin genel merkez binasında basın açıklaması yaptı. Sarıgül’ün gündeminde iktidar olması halinde gerçekleştireceği vaatler yer aldı.

Sarıgül, iktidar olması halinde gerçekleştireceği vaatlerden bahsederek, Türkiye’mizi liyakatle ve adaletle yöneteceğiz. Torpili kaldıracağız. Türkiye’mizin yararına olmayan hiçbir projeye kesinlikle imza atmayacağız. Evrensel hukuk kuralları uygulayacağız. Türkiye’mizi barışa barışa büyüteceğiz, barışa barışa değiştireceğiz. 1 buçuk yıllık süre içinde bütün komşularımızla barışacağız ve kesinlikle Türkiye’nin ve dünyanın ortasında silahlar gitsin barış gelsin diyen parti biz olacağız. Kürt yurttaşlarım ve Türk yurttaşlarım kardeştir. Kalleş olan Amerika’dır” diye konuştu.

“TDP olarak Türk olmaktan onur ve gurur duyuyoruz”

Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Sarıgül, “TDP olarak Türk olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Anayasanın ilk dört maddesi, TDP’nin kırmızı çizgisidir asla ve asla değişemez, değiştirilemez teklif dahi edilemez. Atalarımızın, nenelerimizin, ecdatlarımızın bize kurduğu, bize bıraktığı bu vatanı canımızın son damlasına kadar sevgi, barış, hoşgörü içerisinde koruyacağız. Din, ırk, kültür farkımız da yok. 27 ayrı gruptan, kültürden, yapıdan bir araya gelmişiz ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşuz. Her vatandaş bir alevi, Kürt, Laz, Boşnak, Ermeni, Musevi yurttaşımız, kendi inancını, örfünü, töresini kendi geleneklerine göre yaşıyorsa biz ona saygı ve sevgi duyarız” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli