DOLAR 32,2960 0.06%
EURO 34,7858 -0.09%
ALTIN 2.438,53 0,27
BITCOIN 2026847 1,77%
Yalova
14°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Türk Telekom CEO'su Önal, AA'nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

Türk Telekom CEO'su Önal, AA'nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

ABONE OL
Aralık 30, 2022 11:41
Türk Telekom CEO'su Önal, AA'nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylaması için tercihlerini yaptı.

Önal, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve yurt dışında 2022 yılı boyunca çektiği "haber", "spor" ve "çevre-yaşam" kategorilerindeki fotoğrafları inceleyerek, beğendiği kareleri oyladı.

Haber kategorisinde Emrah Yorulmaz'ın "TOGG'un ilk yolculuğu", çevre-yaşam kategorisinde İsmail Kaplan'ın "Üç Kafadar" adlı fotoğraflarına oy veren Önal, spor kategorisinde ise Gökhan Balcı'nın "Pehlivanlık Hayalleri" fotoğrafını oyladı.

Önal, oylamaya ilişkin yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

"Haber kategorisinde, yerli ve milli çalışmalarımız ile Türkiye’nin öncü ülke konumunda olması için her daim emek veren bir kurum olarak TOGG'un yer aldığı Emrah Yorulmaz'ın 'TOGG'un İlk Yolculuğu' başlıklı fotoğrafını, çevre-yaşam kategorisinde İsmail Kaplan'ın 'Üç Kafadar' adlı fotoğrafını, spor kategorisinde ise Gökhan Balcı'nın 'Pehlivanlık Hayalleri' fotoğrafını seçtim. Gazeteciler, yaşamın tam ortasından, spordan, sokaktan, savaş meydanlarından en güncel bilgileri kamuoyuna aktarmak adına her şartta büyük özverileriyle mesleklerini icra ediyorlar. Anadolu Ajansı’nın bu değerli çalışması vesilesiyle, ben de her biri birbirinden etkileyici fotoğrafları inceledim ve seçtim. Tüm fotoğraflar aslında, yaşamın her alanındaki gerçekliği etkili bir biçimde ortaya koyuyor.

Bu gerçeklikler arasından seçtiğim 'TOGG'un İlk Yolculuğu' başlıklı fotoğrafı, yıllardır büyük bir heyecan ile beklediğimiz yerli otomobilimizin hayata geçmesini temsil etmesi adına çok önemliydi. Seçimimde de bu heyecan önemli rol oynadı. Yine başta da belirttiğim gibi fotoğraflar, hayatın gerçekliklerini ortaya koymakta son derece etkiliydi. İsmail Kaplan’ın 'Üç Kafadar' isimli çalışmasını Kars’taki doğal şartlarda kara bürünmüş arazideki görüntüyü yansıtması nedeniyle seçtim. Milli sporlarımızdan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni yansıtan Gökhan Balcı’nın 'Pehlivanlık Hayalleri' fotoğrafı da çalışmanın da ismine yansıdığı gibi erken yaşta bu spora gönül veren gençlerimizi yansıttığı için benim seçimim oldu."

Önal, başta objektifleri ile bu anları ölümsüzleştiren Anadolu Ajansı'ndaki gazeteciler olmak üzere bu değerli çalışmayı ortaya koyan herkese teşekkürlerini iletti.

En az 10 karakter gerekli