DOLAR 16,1107 1.15%
EURO 17,2917 1.44%
ALTIN 963,751,59
BITCOIN 472222-1,81%
Yalova
23°

AÇIK

17:03

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Alt Karın Egzersizleri

Alt Karın Egzersizleri

ABONE OL
Ekim 29, 2021 12:55
Alt Karın Egzersizleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alt karın egzersizleri, internette en çok aranan spor fikirleri arasında kuşkusuz ilk 3’te yer alır. Alt karın, erimesi oldukça zor olan bir bölgedir. Özellikle doğum yaptıktan sonra yağlar genel olarak burada birikir ve doğum yapan kadınlar için oldukça can sıkıcı bir hal alabilir. Alt karnınızı gerçekten inceltmek ve o bölgedeki yağlardan kurtulmayı hedefliyorsanız bu egzersizlerin yanında beslenmenize de dikkat etmeniz gerekecektir.

Beslenme ve spor, kilo vermek ve incelmek için ayrılmaz birer parçadır. Beslenmeye dikkat etmeden spor yapmak ya da yalnızca beslenmeye dikkat ederek hiç spor yapmadan, hareket etmeden incelmek neredeyse imkansızdır. Sağlıklı beslenmek, hem kilo kaybetmemize, hem de daha rahat bir hayat sürmemize yardımcı olur. Ayrıca sağlıklı beslenerek vücudun yağ oranında azalma da gerçekleşir. Bu durum da alt karın gibi erimesi zor olan bölgelerdeki yağlardan kurtulmak anlamına gelir. Sizlere tavsiye edeceğimiz bu alt karın egzersizlerini yaparken beslenmenize de dikkat etmeyi unutmayın.

En Etkili Alt Karın Egzersizleri

En etkili alt karın egzersizleri listemiz ile birlikte karnınızdaki yağlardan 1 – 2 ay içerisinde kurtulmanız mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu yağların bir günde vücudumuzda yer etmemesi gibi bizim de 1 günde bu yağları eritmemiz imkansızdır. Bu nedenle sabırla ve bıkmadan bu egzersizleri yapmanız, ileride yüzünüzün gülmesine sebep olacaktır.

En etkili alt karın egzersizlerinden 5 tanesi aşağıdaki gibidir:

  1. Bacak aşağı yukarı
  2. Plank
  3. Mountain climber
  4. Gemi pozisyonu
  5. Yatay bisiklet
Kadınlar İçin Alt Karın Egzersizleri

Bacak Aşağı Yukarı

Alt karın egzersizleri arasında belki de en etkili olanı bacakların aşağı yukarı hareket ettirilmesidir. Bunun için yere dümdüz bir şekilde yatın. Bacaklarınızı kırmadan dik olacak şekilde birbirinden ayırmadan yukarı ve aşağıya doğru hareket ettirin. Burada önemli olan nokta; bacaklarınızı yukarı ve aşağı hareket ettirirken bel boşluğunuzun oluşmamasıdır. Bel boşluğunuzun oluşmaması için karnınızı olabildiğince içeri çekebilirsiniz. Bu hareketi günde 3×20 set şeklinde yaparak alt karın kaslarınızı sıkılaştırabilirsiniz.

Plank

Tüm vücut kaslarını harika bir şekilde çalıştıran plank ile alt karın yağları da erimektedir. Plank yapmak için dirseklerimiz ve ön kolumuzu yere bastırarak ve ayak parmaklarımızın üzerinde durarak vücudumuzu kaldıralım. Vücut yukarıda iken sırtın düz bir şekilde durması çok önemlidir. Bu pozisyonda ne kadar durabilirseniz o kadar kardır. Her geçen gün plank yapma sürenizi 5’er saniye artırarak bu harekete alışabilirsiniz.

Mountain Climber

Alt karın egzersizleri arasında yer alan mountain climber, cardio egzersizlerinde de sıklıkla yer almaktadır. Oldukça yorucu ve bir o kadar etkili olan mountain climber hareketi için ellerimiz ve ayak parmaklarımızın üzerinde durarak vücudumuzu yukarı kaldıralım. Daha sonra sıra ile her bir bacağımızı öne doğru kırarak dağa tırmanıyor gibi hızlı bir şekilde hareket edelim. Bu hareketi günde 50-100 kere yapabilirsiniz.

Gemi Pozisyonu

Tüm karını çalıştıran bu egzersizi yapmak için yere sırtüstü uzanalım. Ellerimizi yanlardan düz şekilde öne doğru uzatalım ve boynumuzu yerden kaldıralım. Bacaklarımızı karnımıza doğru çekerken göğsümüzü de karnımıza doğru yaklaştırıp tekrar geri yatış pozisyonuna geçelim. Bu hareketi günde 3×20 set şeklinde yaparak karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Yatay Bisiklet

Alt karın egzersizleri listemizin son sırasında yer alan yatay bisiklet için yerde yatarken ellerimizi boynumuzun arkasında kenetleyelim ve boynumuzu kaldıralım. Daha sonra bacaklarımızı bisiklet gibi hareket ettirerek bu hareketi sürekli yapalım. Günde 3×20 set şeklinde yaparak bu zorlu hareket ile alt karın yağlarınıza veda edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk