DOLAR 32,1861 0.1%
EURO 35,1599 0.12%
ALTIN 2.430,26 0,02
BITCOIN 2225122 0,85%
Yalova
25°

KAPALI

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
KOSGEB Mülakatta Neler Soruyor?

KOSGEB Mülakatta Neler Soruyor?

ABONE OL
Ekim 11, 2021 14:18
KOSGEB Mülakatta Neler Soruyor?
Avatar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KOSGEB hibelerinden yararlanmak; her girişimcinin en büyük hayali. Onlar bu hibe ve krediyi, işi geliştirmek için en önemli adım olarak görüyorlar ve haklılar. Ancak bu hibeler, her başvurana verilmiyor. Bu hibelerin alım süreci uzun ve zorlu oluyor. Talep çok ve kaynaklar kısıtlı olduğundan, eğer siz de KOSGEB kredilerinden yararlanmak istiyorsanız önce, orijinal bir fikir ile yola çıkın, kursunuzu tamamlayın, iş planınızı düzenli bir şekilde hazırlayın. Ancak işiniz bunlarla da bitmiyor. Çünkü KOSGEB Mülakat soruları da sizi sınayan bir sürecin parçalarıdır. Sorulara doğru ve kendinden emin şekilde cevap vermek çok önemlidir. KOSGEB Mülakat soruları neler olabilir? Kendinizi para veren kurumun yerine koyarak, ve son derece objektif tavır takınarak kolayca tahmin edebilirsiniz. Biri sizden para talep ediyor ve bu parayla istihdam yaratacağını öne sürüyorsa bu kişiye ne tür sorular sorarsınız? İşte merak edilen bazı KOSGEB Mülakat soruları…

KOSGEB Mülakat Soruları

Başvuru öncesinde ne tür tecrübeleriniz oldu? Ne iş yaptınız? Bu güzel bir sorudur ve deneyimli olup olmadığınızı ortaya çıkarmak için sorulur. Eğer daha önce çalıştıysanız, ve o iş üzerinden yeni bir iş kuracaksanız deneyimlerinizi kendinizden emin şekilde anlatın. Ayrıca fazla abartmayın, çok başarılı olmuşsanız şu an neden o işe devam etmiyorsunuz sorusu gelebilir. İkinci soruda KOSGEB kredi başvurusunu ilk kez yapıp yapmadığınızdır. Yapmadıysanız, krediyi alma şansınız artar. Yeni girişimci kredileri için bu geçerli. Hazır olmanız gereken diğer soru; bir girişimcinin artıları özellikleri meziyetleri nelerdir sorusudur. Siz de bir girişimcisiniz ve özellikleriniz olmalı. 

En can alıcı soru da bu kurumun, yüzlerce hatta binlerce başvuranı eleyerek, neden size kredi vereceği sorusudur. Rakiplerinize göre avantajlarınız olmalı ve bunları anlatmalısınız. Başvurunuz kabul edilirse, ya da kredi onayı çıkarsa, bu parayı nasıl değerlendireceksiniz? İşler yolunda gitmezse B planınız hatta C,D planlarınız var mı? Diğer sorular, tam girişimci niteliklerini taşıyıp taşımadığınız ölçen sorular olacak. 

Cesur, atılgan, karanlıkta bile bir çıkar yol bulabilen, geleceği gören, lider ruhlu, engelleri aşabilen, yılmayan savaşçı vs tüm girişimci erdemleri hakkında bilgi toplayarak mülakata gidin. Mülakatta mümkünse erkek girişimciler için mütevazi bir takım elbise, beyaz gömlek ve kravat ciddi bir disiplinli girişimci izlenimi bırakacaktır. Düzgün oturup heyecanlanmadan ve ürkmeden soruları anlayarak soru soran kişinin gözlerinin içine bakarak kendinizden emin şekilde cevaplar vermeye dikkat edin.

En az 10 karakter gerekli

SON DAKİKA HABERLERİ